iExecRLC (RLC) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Blok zincir teknolojisi ile merkeziyetsiz projelerin her geçen gün popülerlik kazanması yeni yatırım alanlarının oluşmasını da sağlıyor. Kripto piyasalarının son dönem parlayan yıldızlarından RLC, güçlü proje hedefleri ve oluşan yeni beklentileri ile ilgi görmeye devam ediyor. Kısa, orta ve uzun vade proje hedeflerini öğrenmek, iExec RLC projesinin teknik detayları görmek ve projenin güçlü yanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bu yazımızda tüm detayları bir araya getirdik.  

  iExec RLC (RLC) Coin Nedir?

  iExec RLC, blok zincir tabanlı bilgi işlem varlıkları için merkezi olmayan bir pazardır. Daha sade bir ifade ile blockchain tabanlı merkeziyetsiz bilgi işlem sağlayıcısı konumunda bir pazaryeri olarak da tanımlanmaktadır. Herkesin bilgi işlem gücünden, veri kümelerinden ve uygulamalardan para kazanmalarını sağlayacak yenilikçi bir pazar ağıdır. RLC simgesi ise iExec bulut platformunun yerel belirtecidir. 

  iExec RLC (RLC) Projesi ve Whitepaper

  iExec, bulut merkezileşmenin öncüleri geliştirdikleri proje kapsamında birçok soruna etkin çözüm önerileri sunmayı hedeflemektedir. Bilgi işlem sağlayıcısı konumunda yer alan iExec,blok zincir tabanlı merkeziyetsiz bir yapıda geliştirilmiştir. Projenin teknik makalesine göre, blok zincir teknolojisi, bilgi işlem gücünden, uygulamalardan ve veri kümelerinden insanların para kazanabilecekleri bir piyasa ortamının oluşturulması için kullanımı kolaylaştırılmak istenmektedir. Söz konusu işlemin gerçekleştirilmesi için isteğe bağlı erişim sağlanmaktadır. 

  Projenin hem yol haritasında hem de teknik makalesinde yer verilen detaylara göre, büyük veri, sağlık, yapay zeka, render ve Fintech gibi birçok farklı alanda uygulamalar için destek sunulmaktadır. iExec, yeni bir bulut bilgi işlem paradigması meydana getirmek için bulut bilişimin yeniden yaratılması sürecine de merkeziyetsiz yapısı ile destek sunmaktadır. Genel hatları teknik açıdan öne çıkmayı başaran proje, uzun vade hedeflerinde de beklentileri karşılama eğilimi ile dikkat çekmektedir. iExec RLC projesinin genel çerçevede değerlendirilmesi ve projenin teknik makalesine dair merak edilenlerin görüntülenmesi için: https://iex.ec/ ilgili bağlantı adresinden resmi makaleyi inceleyebilirsiniz. 

  iExec RLC (RLC) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  iExec, Ekim 2016’da yeni bir bulut bilgi işlem paradigması oluşturarak bulut bilişimi yeniden tasarlamak hedefiyle faaliyetlerine geçmiştir. iExec RLC projesinin hayata geçirilmesini sağlayan isim ve aynı zamanda CEO’luk görevini de üstlenen kişi ise Gilles Fedak’tır. iExec kurucu ortaklarından olan Haiwu He ise Asya Pasifik bölgesinin başında yer alan projenin diğer önemli isimlerinden biridir. 

  Projenin topluluk yönetimi ve projenin çekirdek ekibi içinde daha birçok önemli isim yer almaktadır. Çekirdek ekip içinde bilgisayar korsanları ve birinci sınıf pazarlamacıların yer aldığı son derece deneyimli ve profesyonel bir ekip yer aldığı ifade edilmektedir. 

  iExec RLC (RLC) Kullanım Alanları Neler?

  RLC simgesi iExec için işlevsel birçok özellik sunmaktadır. Bu yönüyle geniş bir kullanım alanından söz etmek de mümkündür. iExec bulut platformunun yerel belirteci olarak kullanıcıların birçok farklı işlem için RLC kullanmaları mümkündür. Projenin yerel simgesi olan RLC’nin kullanım alanları kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Kullanıcıların RLC karşılığında sunucuları kullanmaları sağlanır. 
  • Verileri ve uygulamaları kiralamak için kullanılabilir. 
  • iExec ağının herkes için basit hale getirilmesi için bir ödeme aracı olarak RLC kullanılır. 
  • Kullandıkça öde esasına göre RLC ile ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir. 

  iExec RLC (RLC) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  iExec RLC projesinin bulut bilişim alanında köklü değişiklikler ve blok zincir tabanlı bilgi işlem sağlayıcısı olarak görevleri benzersiz özelliklerinin temelini oluşturmaktadır. Rakiplerinden ayrılması ve yoluna daha başarılı şekilde devam etmesi için bu özelliklere de ihtiyaç duyulmaktadır. 

  iExec RLC projesinin öne çıkmasını sağlayan temel başlıca benzersiz özellikleri ise şöyle özetlenebilir:

  • iExec Oracle Fabrikası ile kullanıcıların kendi kehanetlerini sıfırdan ve kısa süre içinde, doğrudan tarayıcıdan oluşturmalarını sağlar. 
  • Bilgi işlem varlıkları için ilk merkezi olmayan pazar konumundadır. 
  • Geliştiriciler için hesaplamaların yeni bir dağıtılmış altyapı üzerinde yürütülerek blok zinciri sınırlamalarının aşılmasını sağlamaktadır. 

  Güncel iExec RLC (RLC) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 RLC fiyatı %iexec-rlc+try% TL. Döviz cinsinden ise %iexec-rlc+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, iExecRLC fiyatı 24 saatte %iexec-rlc+yuzde%.

  iExec RLC (RLC) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  iExec RLC (RLC) avantajları ve dezavantajları karşılaştırıldığında her ne kadar avantajlar öne çıksa da piyasalardaki risk faktörü unutulmamalıdır. Belirsizlik eğiliminin artarak devam ettiği yeni dönem kapsamında tüm bu avantajların aleyhe dönmesi mümkündür. iExec RLC projesinin öne çıkan avantaj ve dezavantajları ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Özel blok zinciri veya kodlama bilgisi gerektirmemektedir. 
  • Açık kaynaklı yazılım ve protokollerde blok zinciri uygulamalarını ölçeklendirme sağlar. 
  • Küreselde herhangi bir emtia gibi al – sat yapılabilen bilgi işlem varlıkları için yeni bir paradigma sunar. 
  • Geliştiricilere CLI ve JS kitaplıkları sunar. 
  • Ethereum ölçeklenebilirlik sorunlarının aşılmasını sağlar. 
  • RLC simgesinin piyasa hareketi risklidir. 
  • Rakip projeler iler rekabet gücü hedeflerin yakalanamaması ve piyasa belirsizliklerinden dolayı ortaya çıkabilir. 

  iExec RLC (RLC) Coin Hangi Borsalarda Var?

  iExec RLC (RLC) birçok borsada yer almaktadır. Al – sat işlemleri için yatırımcıların piyasa değeri en yüksek ve güvenilir küresel kripto para borsalarını tercih etmeleri önerilmektedir. RLC listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase Exchange 
  • KuCoin
  • Gate.io 
  • Huobi Global
  • Bitget

  iExec RLC (RLC) Coin Piyasa Bilgileri

  Ethereum platformu üzerinde geliştirilen bir para birimi olan RLC, ERC – 20 standardına uygun bir kripto para birimidir. 19 Nisan 2017’de gerçekleştirilen başarılı token satışı ile RLC tokenlar 2 saat 45 dakikadan daha kısa bir sürede satılmıştır. En büyük 5’inci ICO olarak dikkat çekmektedir. Söz konusu satış kapsamında 10.000 BTC toplanmıştır. Bunun karşılığında ise 87 milyon RLC verilmiştir. Piyasa bilgileri arasında maksimum arza ilişkin bilgi bulunmamaktadır. Mevcut durumda ise 2022 itibariyle toplam arz 86 milyonun üzerindedir. 

  iExec RLC (RLC) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  iExec RLC (RLC) satın almak için güvenilir birçok borsanın tercih edilmesi mümkündür. Platformlardan RLC satın alma işlemleri için şu adımlar izlenebilir:

  • 1. Adım: RLC listelenen borsaların web – mobil uygulamalarına erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Hesap açma işlemleri tamamlanır. 
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama ve hesap onay işlemleri tamamlanır. 
  • 4. Adım: Onay sonrasında hesaba yeterli miktarda para aktarımı yapılır. (Kredi/banka kartları, cüzdanlar vb.)
  • 5. Adım: USDT, USD, KRW, BTC gibi işlem çiftleri ile alım işlemleri yapılabilir. 
  • 6. Adım: Güvenilir cüzdanlar veya borsa hesaplarında saklanabilir.  

  Özet Olarak

  Bilgi işlem varlıkları için blok zincir teknolojisi tabanlı bir merkezi olmayan pazar olma özelliğine sahip iExec RLC, proje hedefleri ile beklentileri karşılamaktadır. Köklü bir proje geçmişiyle de güven vermektedir. Projenin arkasındaki ekip de bu güvenin oluşmasında etkilidir. Piyasa başarısı günden güne iyileşse de mevcut riskler yatırımı tehlikeli hale getirmektedir. Piyasa hareketlerinin yakından takip edilerek risklere göre pozisyon alınması önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle