Kripto Para

BTC işlem hacmi fırladı! Kurumsallar harekete geçti

  Bitcoin tezgah üstü işlem hacmi, son dönemde görülmeyen bir performansla yükseldi. Kripto para uzmanları, BTC ile ilgili bu verilerdeki değişimi, kurumsal yatırımcıların bu hafta yoğun bir şekilde kripto para satın aldıklarına bağladı…

  Kripto para piyasasında son dönemde yüzler gülerken Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler yakından takip ediliyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin’in tezgah üstü işlem hacmi bu hafta adeta uçuşa geçti. Bu durum ise kurumsal yatırımcıların yoğun bir şekilde BTC satın aldığını işaret etti.

  Danışmanlık ve analiz şirketi 21st Paradigm'in kurucu ortağı Dylan LeClair, kripto para basınında geniş yankı bulan bir paylaşıma imza attı. Ünlü kripto para destekçisi yüksek gelirli yatırımcılardan mevcut fiyat seviyesinden Bitcoin'e açıkça ilgi gösterdiğini iddia etti.

  Kurumsallar BTC Biriktirmeye Devam Ediyor

  Kripto para veri analiz firması Glassnode raporlarını baz alan Dylan LeClair, BTC/USD paritesi 40 bin doların üzerine çıktığı sırada tezgah üstü faaliyetteki ani artışa dikkat çekti. Buna göre tezgah üstü işlem hacmi, lider kripto paranın fiyatı ile birlikte artma eğilimi gösteriyor. 

  Tezgah üstü oluşumlar, mayıs ve haziran aylarında yaşanan düzeltmeler sırasında geçici fiyat diplerinden alım yapmıştı. Buna benzer bir tablo, 2021 yılı boyunca BTC/USD paritesi rekor kırdığı zamanlarda bile görüldü. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Dylan LeClair’in yorumları, BTC topluluğunu heyecanlandırmaya yetti.

  Borsalardan BTC Çıkışı

  Dylan LeClair, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz hafta tezgah üstü platformlarda büyük bir işlem hacmi görüldü. Yüksek gelirli yatırımcılar ve kuruluşlar, sizin Bitcoin'inizi istiyor.” BTC işlem hacminde görülen son fırlama analistlerin de gözünden kaçmadı.

  Öte yandan kripto para borsalarından da ciddi oranda BTC çıkışı olması, kripto para biriminin fiyatındaki en büyük yükseliş işareti olarak kabul edildi. Geçtiğimiz günlerde, borsalardan 57 bin civarı BTC çekildi. Bunlar arasında sadece Kraken kripto para borsasından 98 binin üzerinde Bitcoin çekilmesi dikkatlerden kaçmadı.  

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle