Ünlü analist BTC’de Golden Cross için tarih verdi

  Kripto para piyasasında son dönemde Bitcoin ve diğer kripto paralarda pozitif görünüm olması yatırımcıları sevindiriyor. Deneyimli analist, BTC fiyatında büyük bir kırılmanın habercisi olan Golden Cross için önemli bir tarihe dikkat çekti…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı son dönemde hızlı toparlanması ile yatırımcıların dikkatini çekti. BTC, göstergelerin işaret ettiği şekilde ilerlemeye devam ederse, piyasa üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak. Kripto para borsalarından gelen verilere göre 40 bin dolar seviyesinden işlem görmeye devam eden BTC fiyatında büyük bir kırılma gerçekleşebilir. 

  Bitcoin fiyatının geleceğini yorumlamak isteyen analistler, bu zamana kadar iyi performans gösteren BTC’nin ne yöne gideceği konusunda şüpheci olmaya başladı. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği popüler analist Michael van de Poppe, BTC’nin gelecek fiyat projeksiyonunu yorumladı. 

  Bitcoin Grafiğinde Golden Cross Alarmı

  Ünlü kripto para analisti Poppe, BTC’nin fiyat hareketini dikte edebilecek önemli seviyelere geçmeden önce kripto para piyasasının genelini analiz etti. Daha önce yapılan analizler Golden Cross için beklenen tarihleri temmuz sonu ve ağustos başı olarak açıklıyordu. Bazı analistlere göre bu durum şu anda gerçekleşmeye başladı. 

  Bilindiği üzere Death Cross (Ölüm kesişmesi) terimi, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı geçtiği zaman meydana geliyor. Genellikle bir fiyat düşüşü ya da ağır konsolidasyon sürecinin göstergesi olarak kabul edilir. Bu sürecin tam tersi ise Golden Cross (Altın kesişme) olarak adlandırılır ve piyasada hızlı yükselişlere işaret eder.

  Ünlü Analistlerden Golden Cross Yorumu

  Bitcoin grafiğini yorumlayan ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, gelecek tahmininde şu ifadelere yer verdi: “BTC fiyatında 34 bin 500 dolar ile 36 bin dolar hedefleri tutarsa, bu BTC fiyatı için garanti eder veya en azından fiyatı yükseltir.”

  Popüler analist Rekt Capital ise bu konu hakkında yaptığı değerlendirmesinde şunları söyledi: “BTC’nin muhteşem toparlanması devam ediyor. Ve böylece 50 günlük EMA yükselmeye devam ediyor. Bu, 2021 yılının Ağustos ayının ortasına kadar yeni bir potansiyel Golden Cross gerçekleşebileceği anlamına geliyor.”

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle