Huobi (HT) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Küresel popüler kripto para alım satım platformu olan Huobi Global’in kripto para birimi olmasıyla ilgi gören Huobi (HT), birçok kripto topluluklarında ilk sıralara yükselmeyi başarmıştır. Kendine geniş bir yatırımcı kitlesi bulmayı başaran Huobi (HT), gelecek dönem beklentilerinde de olumlu yönde seyretmektedir. Popülerliğini giderek artıran Huobi (HT) hakkında merak edilen tüm detayları sizler için bir araya getirdik. 

  Huobi (HT) Coin Nedir?

  Huobi Global, piyasa değeri ve işlem hacmi ile dünyanın önde gelen kripto para alım satım platformudur. Huobi (HT) ise Huobi Global kripto para işlem platformunun yerel kripto para birimidir. Ethereum blok zincir üzerinde geliştirilmiş merkeziyetsiz bir dijital varlıktır. ERC – 20 standartlarına göre geliştirilmiş bir tokendır.  

  Huobi (HT) Projesi ve Whitepaper

  Huobi (HT), Huobi Global’ın yerel token projesi olarak ortaya çıkmıştır. Huobi Global platformu günümüzde kripto paralar ile işlem gerçekleştirmek isteyenlere sunduğu işlem kolaylığı ile öne çıkmaktadır. Projenin kendi kripto para birimi ile hizmet vermeye başlaması ise bu alanda konumunun iyileşmesine de katkı sağlamıştır. Henüz genç bir proje olan Huobi (HT), ERC – 20 standartlarına göre çalışmaktadır. HT’nin değeri kısmen Huobi kripto para borsasının itibarına dayanaktadır. Ancak projenin teknik detaylarına bakıldığında fiyatı değiştiren farklı etkenlerin de olduğu görülecektir. 

  Nispeten genç bir proje olan Huobi Token, piyasa değeri ve işlem hacmi ile en büyük rakiplerinden olan Binance üzerinde listelenmeye başlamasının ardından popülerlik kazanmaya başlamıştır. Yeni kullanıcılar çekmek, platformu büyütmek ve kendi kripto para birimine sahip olmak için geliştirdiği proje kapsamında birçok avantaj elde etmektedir. Platformu güçlendirmek için esnek pazarlama stratejilerinin oluşturulması ile çok daha geniş bir etki alanı yaratmayı başarmıştır. 

  Huobi (HT) projesi kapsamında Huobi Token’ın öne çıkan özelliklerine bakıldığında ise genelde kullanıcıların cüzdan hesaplarından ödenen işlem ücretlerinin azaltılmasını sağlamak gösterilmektedir. Bunlara benzer daha pek çok farklı özelliği bulunan token, sahipleri için ayrıca belirli indirimler ve avantajlar da sağlamaktadır. Huobi Global platformunda gerçekleştirilecek pek çok farklı işleme karşı kullanışlı özellikleri ile dikkat çeken Huobi (HT), gelişmiş teknik detayları ve kullanım alanları ile ilgi görmektedir. Huobi (HT) projesinin merak edilen tüm detayları ve proje hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler: https://www.huobi.com/tr-tr/ resmi bağlantı adresini ziyaret ederek işlem gerçekleştirebilirler.  

  Huobi (HT) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Huobi Grup’un kurucusu ve aynı zamanda CEO’luk görevini üstlenen ismi Leon Li’dir. Tsinghua Üniversitesi mezunu olan Li, 2011 yılında Bitcoin destekçisi haline gelmiştir. Kariyerinde önemli pek çok başarıya imza atan Li, Oracle’deki başarısı ile dikkat çekmektedir. 2013 yılında ise Huobi Grup’u kurmuştur 

  Huobi kurucuları arasında öne çıkan bir diğer isim ise Jun Du’dur. Huobi kurucu ortaklarından olan Du, çeşitli birçok önde gelen projede görev alarak kariyerinde önemli işlere imza atmayı başarmıştır. 

  Huobi Token (HT) ise ilk olarak Ocak 2018 yılında faaliyete geçmiştir. Rakip kripto para borsası Binance üzerinde yerel tokenin listelenmesinin ardından popülerlik kazanarak kendi adını daha geniş kitlelere duyurmayı başarmıştır.  

  Huobi (HT) Kullanım Alanları Neler?

  Huobi Global, kripto para al – sat işlemleri için kullanılan bir platformdur. Huobi (HT) ise bu platformun yerel tokenidir. ERC – 20 standartlarında çalışarak birçok işlevsel özellik sunmaktadır. Kullanıcıların cüzdan hesaplarından ödenen işlem ücretlerinin azaltılmasını sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca tokenin kullanım alanları oldukça geniştir. Aylık VIP planları satın alarak işlem ücretlerinde indirim hakkı elde etmek için de kullanılabilir. Token sahipleri, borsanın alacağı kararlarda oy kullanma hakkına sahiptir. Dönemsel alımlarda kripto para biçiminde ödül kazanmak için de Huobi (HT) kullanılmaktadır. Ayrıca özel etkinliklere erken erişim hakkı ve token sahiplerinin diledikleri kripto para birimine çevirmeleri gibi birçok kullanım alanından bulunmaktadır.  

  Huobi (HT) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Huobi (HT) projesinin rakiplerinden ayrılmasını sağlayan birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde günümüzde popülerliğini de artırmayı başarmıştır. Huobi (HT) sahiplerine sunduğu fırsatlar sayesinde de pek çok projeden ayrılmayı başarmıştır. Temel olarak iki ana işleve sahip olan Huobi (HT), teknik detaylarıyla da öne çıkmaktadır. Huobi (HT) projesinin öne çıkan başlıca benzersiz özelliklerinden bazıları kısaca şunlardır:

  • Huobi (HT) değeri istikrarlı tutulmaya çalışılmaktadır. Enflasyonu dengelemek için karının yüzde 20’sini token satın alma programına ayırarak bunu sağlar. 
  • İşlem ücretlerinin azaltılmasında etkin rol üstlenir. 
  • Ethereum blok zincir üzerinde ERC – 20 standardına göre çalışmaktadır. 
  • Güvenliğini artırmak için dağıtık mimari ve anti – DDoS koruma sistemi kullanmaktadır.  

  Güncel Huobi (HT) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 HT fiyatı %huobi-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %huobi-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Huobi Coin fiyatı 24 saatte %huobi-token+yuzde%.

  Huobi (HT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Huobi (HT), işlevsel özellikleriyle sahiplerine birçok farklı ayrıcalık ve avantaj sağlamaktadır. Token aynı zamanda kendi platformunda birçok işleme olanak tanıması sayesinde avantajlarıyla öne çıkmaktadır. Diğer pek çok benzer projede olduğu gibi çeşitli dezavantajlara da sahiptir. Huobi (HT) projesinin avantajlarından bazıları kısaca şunlardır:

  • Huobi borsasının üyeleri çeşitli indirim ve sadakat programlarından yararlanabilmektedir. 
  • Sahipleri için azalan işlem ücretlerine sahiptir. 
  • Kullanışlı takas araçları sunar. 
  • Yeni tokenların tanıtımını sağlar. 
  • Yatırımcı koruma programına sahiptir. 
  • Karar verme süreçlerine katılım imkanı sağlar. 

  Huobi (HT) dezavantajlarından bazıları ise şunlardır:

  • Fiyat oynaklığına sahiptir. 
  • Riskli piyasalarda işlem görür. 
  • Kripto piyasalarına dair birçok riski barındırmaktadır. 

  Huobi (HT) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Huobi (HT) birçok popüler kripto para borsasında mevcuttur. Kullanıcıların bu platformları tercih ederek hızlı işlem gerçekleştirmeleri mümkündür. Al – sat işlemleri için kullanıcıların kullanışlı takas araçları ile sahip olmaları da mümkündür. Buna göre Huobi (HT) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Huobi Global
  • FTX
  • Gate
  • MEXC
  • AAX
  • CoinW 

  Huobi (HT) Coin Piyasa Bilgileri

  2018 yılının başında kullanıma açılmış ancak ICO hedef şemasına uygun şekilde ilerlememiştir. Başlangıç aşamasında doğrudan VIP kullanıcılarına dağıtılmıştır. Toplam token arzı 500 milyon olan Huobi (HT), kullanıma açılmasının ardından toplam arzın %60’lık kısmı tahsis edilmiştir. %40’lık kısım ise rezerv olarak ayrılmıştır. Mayıs 2021’de 39,81 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek değerini görmüştür. 

  Huobi (HT) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Huobi (HT) satın almak isteyen kullanıcılar basit birkaç adımda işlem yapabilir. Huobi (HT) satın almak için şu adımlar izlenebilir:

  • 1. Adım: Huobi (HT) listelenen borsalara erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: İlgili borsaya kayıt işlemi tamamlanır. 
  • 3. Adım: Borsa hesabına para yatırma işlemleri tamamlanır. 
  • 4. Adım: USDT, BTC, FTT, ETH gibi çiftler ile alım yapılır. 
  • 5. Adım: Uyumlu ve güvenli cüzdanlarda saklanır. 

  Özet Olarak

  Huobi Global günümüzde küresel düzeyde önde gelen kripto para işlem platformlarından biridir. Piyasa değeri ve vizyonu ile güçlü ve gelecek vaat eden projeler arasında gösterilir. Bu platformunda kripto para birimi olan Huobi (HT) ise benzer özelliklere sahiptir. Mevcut piyasa koşullarında yatırım için çeşitli riskler barındırmaktadır. Genel hatlarıyla projeye yatırım yapmak isteyenlerin temkinli işlem gerçekleştirmeleri önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle