Kripto Para

Yatırım gurusu noktayı koydu: “BTC artık güvenli liman”

  Bir süredir devam eden “Bitcoin, enflasyona karşı iyi bir alternatif mi?” sorusuna yanıt veren ünlü yatırımcı ve The Pomp Podcast sunucusu Anthony Pomplino, tartışmalara noktayı koydu! BTC’nin enflasyon karşısında bir duvar olduğunu iddia eden ünlü yatırımcı, Bitcoin’i güvenli liman olarak değerlendirdi.

  2022 yılında başlayan yüksek enflasyon sürecinde analistler Bitcoin (BTC) nedeniyle ikiye bölünmüştü. Analistler Bitcoin’in enflasyona karşı bir güvenli liman olduğunu iddia etseler de artan faizler nedeniyle gerileyen BTC sonrası bu isimler sesini alçaltmak zorunda kalmıştı. Bu kez sahneye başarılı bir isim çıktı ve “Bitcoin güvenli liman” diyerek enflasyona meydan okudu!

  “Yüksek Enflasyon Beklentisi BTC’yi Satın Aldırdı”

  The Pomp Podcast’i sunan ve aynı zamanda kendisi de yatırımcı olan Anthony Pompliano, artan eleştirilere karşı lider kripto para birimine sahip çıktı! Twitter üzerinden yaptığı yorum ile eleştirmenleri büyük resmi görememekle itham eden Pompliano, Bitcoin’in güvenli liman olduğunu söyledi.

  Pompliano, yatırımcıların yükselecek enflasyon nedeniyle BTC satın aldığını savundu. “Bitcoin 2020’nin önemli bir bölümünde 10 bin dolar civarındaydı, ancak Mart 2021’e kadar 60 bin doların üzerine çıktığını gördük. Bu, bir yıldan kısa bir süre içinde yüzde 600’lük kazanç anlamına geliyor. Enflasyon hala düşük olmasına rağmen yatırımcılar, enflasyonun geleceği beklentisiyle BTC satın aldılar.” ifadelerini kullandı.

  “Bitcoin En Büyük Kazanan”

  Son yedi günde yüzde 32’den fazla artan Bitcoin’in yatırımcıları enflasyondan koruduğunu iddia eden ünlü sunucu, artan BTC ile ilgili, “Bitcoin mevcut makro duruma tepki veriyor” dedi. BTC’nin neye tepki verdiği hakkında detaya giren Pompliano, “Piyasa ileriye dönük ve enflasyonun daha yüksek olacağını ve daha önce inanılandan daha uzun süreceğini biliyor. Yatırımcıların yeniden enflasyondan korunmaya ihtiyacı var ve Bitcoin, bu konuda en büyük kazanan.” ifadelerini kullandı.

  Kripto Para Piyasalarında Son Durum

  Kripto para piyasaları bugün nispeten sakin. 30 bin dolar denemesi ardından geri çekilen BTC fiyatı %bitcoin+usd% dolarda seyrediyor. Ethereum (ETH) yeni günde %ethereum+usd% dolardan el değiştirirken, piyasanın genelinde yatay bir trend hakim.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle