BTC boğa tuzağına karşı yatırımcılar uyarıldı

  Dünyaca ünlü yatırımcı Michael Burry, kripto para piyasasında potansiyel bir Bitcoin boğa tuzağına karşı perakende yatırımcıları uyardı. Deneyimli yatırımcı, BTC fiyatında önce yükseliş, ardından sert düşüşler gelebileceği konusunda uyarıda bulundu…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlikler devam ediyor. BTC boğa tuzağının da sık konuşulmaya başlandığı bu dönemde deneyimli yatırımcılar önemli açıklamalar yaptı. Kripto para piyasasında toparlanma belirtileri görüldüğü sırada BTC fiyatı 35 bin dolar seviyesine kadar yükselmişti.

  Bitcoin boğalarının bu çabası, yükseliş trendinin devam etmesine yeterli olmadı ve piyasada ayılar tekrar kontrolü ele geçirdi. Bitcoin fiyatında gerileme riski devam ederken dünyaca ünlü yatırımcı Michael Burry, BTC boğa tuzağına karşı yatırımcıları uyardı.

  Bitcoin Fiyatında Gerileme Beklentisi

  Sosyal medya hesabından yeni paylaşımlar yapan Burry, düşüş eğilimi düşüncesini koruyor. Deneyimli analist, “tuzağa düşmüş boğaların” son desteğe indiğini ifade ederek “Tuzağa düşmüş boğalar genellikle en son desteğe geriler.” açıklamasını yaptı. Deneyimli yatırımcının bu uyarısı, BTC fiyatındaki toparlanma belirtilerinin yavaşladığı anlarda geldi.

  Sert düzeltme sonrasında Bitcoin fiyatını neredeyse 35 bin dolar seviyelerine kadar çıkarmayı başaran BTC boğaları, kısa süre sonra kontrolü kaybetti. Ayılar piyasadaki kontrolü ele aldıktan sonra Bitcoin fiyatındaki düşüş trendi de devam etti. 

  BTC Düşüşlerine Karşı Uyarıyor

  Hafta başında yüzde 20’nin üzerinde kayıp yaşayan Bitcoin fiyatında sert düzeltme hareketi yatırımcıları korkutmuştu. Lider kripto para birimi en düşük seviye olarak 28 bin 600 dolarlara kadar gerilemişti. Dünyaca ünlü yatırımcı Michael Burry, nisan ayı başlarında hesabını sildikten sonra sosyal medyaya geri döndü.

  Geniş bir takipçi kitlesi bulunan yatırımcı, “The Big Short” olarak tanınıyor. Son dönemde şaka amaçlı çıkarılan “meme kripto para birimleri” hakkında da uyarılarda bulunan Burry, yatırımcıların dikkatli olmasını istedi. Burry’e göre bu coinlere yatırım yapan perakende yatırımcıların kayıpları finansal anlamda ülkelerin büyüklüğüne ulaşabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle