Kalemder

Ripple müşterisinden ödeme sistemi yatırımı

  Ripple (XRP) müşterisinden gerçek zamanlı ödeme sistemi yatırımı 

  SEC davası ile gündeme gelen Ripple (XRP) müşterisi olduğu bilinen ACI Worldwide, yeni bir girişimiyle kripto para basınında yer aldı. Şirket, gerçek zamanlı ödeme sitemlerini modernleşmek için harekete geçti…

  Tayland Merkez Bankası’nın kuruluşu olan ACI Worldwide, gerçek zamanlı ödeme sistemlerini modernleştirmek için çalışmalara başladı. RippleNet üyesi ACI Worldwide, ITMX (Tayland Bankalar Arası İşlem Yönetimi ve Değişim Otoritesi) ile ülkedeki bankalar için yenilikçi çözümler üretecek. TMX, Tayland Merkez Bankası (BOT) tarafından yönetilen devlet kurumu olarak biliniyor.

  ACI Worldwide Ödeme Sistemi Entegre Edilecek

  Ripple (XRP) müşterisi ACI Worldwide, dünya genelinde yayın bir şekilde kullanılacak gerçek zamanlı dijital işlemler için yazılım ve çözümler geliştirmesiyle tanınıyor. Kripto para basınında yer alan haberlere göre ACI Worldwide, ITMX ile Tayland merkezli bankaların ödeme sistemlerini büyütmeye başlayacak. ITMX ise yerel Merkez Bankası ve Tayland’ın en büyük ticari bankaları tarafından yönetilen bir kurum olarak biliniyor. 

  Bu bankaların gelişmesini sağlamak için şirketin RippleNet’in ödemeler için oluşturduğu çözümü kullanacakları belirtildi. ACI Worldwide, Yüksek Değer ve Düşük Değer Gerçek Zamanlı Ödeme Sistemi olarak adlandırılan yazılım, ISO 20022 uyumluluğunu sağlamayı hedefliyor. Bununla birlikte şirketin hedeflediği gelişmeler arasında işletmeler arası B2B ödemelerin geliştirilmesi de yer alıyor. 

  ITMX Ödeme Sitemlerinin Ölçeği 

  2020 yılındaki verilere bakıldığında ITMX’in ödeme hacmi yüz milyon ödeme transferiyle birlikte 143 milyar dolar seviyesine çıktı. Neticede bu sayı ülkedeki işlem hacminin %60’ı olması sebebiyle toplam değerin %8’ine tekabül ediyor. Tayland’da menkul kıymetler, maaş bordroları, vergi iadeleri ve diğer ödemeler için oluşturulan altyapı, ITMX ödeme sistemleri ile gerçekleştiriliyor. 

  ACI Worlwide’ın, Tayland’daki ödeme sistemlerinin geliştirilmesi için RippleNet’in altyapısını kullanması kripto para basınında geniş bir yankı buldu. Bu gelişmenin XRP yatırımcıları arasında da büyük heyecan yarattığı görüldü. XRP yatırımcıları, önümüzdeki dönemde başlanacak iyileştirme çalışmaları ile birlikte XRP fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratmasını bekliyor. Henüz kripto para piyasalarında bu habere bir tepki geldiği gözlemlenmedi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle