BTC’de bir veri daha kırmızı yaktı! Düşüş sürecek mi?

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki çalkantılı görünüm devam ederken ağ üzerindeki veriler de alarm veriyor. Bitcoin ağındaki bir verinin daha kırmızıya dönüşmesinin BTC fiyatı üzerindeki etkisi yatırımcılar tarafından merak ediliyor... 

  Kripto para topluluğu, kısa zamanda ve özellikle de hafta sonu işlemlerinde yüksek volatilite beklentisi içine girdi. Lider kripto para biriminin fiyatındaki gerileme hareketleri hız kazanırken BTC ağındaki bir veri daha kırmızıya dönüştü. Son analiz verileri, Bitcoin vadelileri fonlama oranının kırmızıya dönüşmeye başladığını ortaya koydu. 

  Bitcoin vadelileri fonlama oranının (funding rate) da BTC fiyatında olduğu gibi düşüş eğilimi göstermeye başladı. Kripto para dünyasının en popüler veri analiz şirketi Glassnode tarafından açıklanan bu veriler, kripto para topluluğunda da yüksek volatilite beklentisini arttırdı. 

  BTC Vadelileri Fonlama Oranı Kırmızıya Döndü

  Genel anlamda elde edilen veriler Bitcoin vadeli işlemleri daimi fonlama oranının negatif alana geçtiği ve buradaki düşüşü sürdürdüğünü gösterdi. Kripto para uzmanları, sonuç itibarıyla negatif fonlama oranı piyasa durumunun ve yatırımcıların beklentisinin de olumsuz işaret verdiğini ifade ediyor. 

  Bu durum da kripto para yatırımcılarının artık oyunlarını short pozisyonlar üzerinden oynamaya başladığını gösteriyor. Kripto para basınında yer alan haberler, önde gelen kripto para borsalarında da hafta sonu işlemleri için uyarı verildiğini ortaya çıkardı. Bunlar arasında öne çıkan, Guggenheim Partners baş yatırım uzmanı Scott Minerd, yatırımcıların hafta sonunda volatiliteli piyasaya hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi.

  Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Devam Edecek Mi?

  Haberin yazılma anında lider kripto para Bitcoin fiyatında yüzde 5’in üzerinde kayıp yaşanmaya devam ederken yatırımcılar da gerileme konusunda endişe yaşıyor. Henüz mayıs ayının başında BTC fiyatının 58 bin dolar seviyelerinde olması, gelinen son noktada yatırımcılarda soru işaretleri yaratıyor. Bitcoin fiyatının 1 aydan kısa bir sürede büyük düşüş yaşamasından sonra toparlanma sürecinin başlayıp başlamayacağı merak ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle