Kripto Para

FTX CEO’su 2024 seçimlerinde 1 milyar dolar bağışlayabilir!

  Kripto para piyasasının en büyük borsalarından biri olan FTX borsasının genç ve lüks karşıtlığı ile bilinen CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD’deki 2024 seçimleri için 100 milyon dolardan 1 milyar dolara kadar bir harcama yapabileceğini açıkladı. Genç CEO, Donald Trump’ın aday olması halinde bu miktarın artabileceğini de belirtti.

  Kripto para piyasalarında ve topluluklarında, ABD’de yaşanan politik ve finans gelişmeleri yakından takip ediliyor. Zira ABD’de bu yöndeki gelişmeler kripto para piyasalarını doğrudan etkileyebiliyor ve bu da politikacıların açıklamalarını ve vaatlerini önemli bir konuma taşıyor. ABD şimdilerde 2024’teki başkanlık seçimleri için yavaş yavaş hazırlıklara başladı. Seçimlerde kimlerin karşı karşıya geleceği merakla beklenirken, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried’dan seçimlerle ilgili ilginç bir açıklama geldi.

  Sam Bankman-Fried: Üst Limitim 1 Milyar Dolar

  Daha önce katıldığı yayınlarda ve verdiği birçok röportajda paraya çok önem vermediğini ve bir gün tüm servetini bağışlamayı düşündüğünü, hiçbir şekilde lükse düşkün olmadığını ifade eden genç CEO Bankman-Fried, ABD’deki 2024 seçimlerinde Demokratları destekleyeceğini açıkladı. Genç CEO ayrıca bu seçimler için kendisinin de 100 milyon dolardan fazla bir miktarda bağış yapacağını ifade etti. Bankman-Fried bu bağış için kendisine 1 milyar dolarlık üst limit belirlediğini ancak Donald Trump’ın aday olması halinde bu limitin artabileceğini belirtti.

  2020’de Joe Biden’a Destek Olmuştu

  Katıldığı bir podcast yayınında gelen sorulara cevap veren 30 yaşındaki ünlü CEO, adaylar ve yapmayı düşündüğü bağış hakkında “Sanırım 100 milyon dolardan fazla olacaktır. Ama ne kadar olacağını bilemiyorum. Neler olacağına, kimin aday olacağına bağlı olarak değişebilir. ‘Kesinlikle 1 milyar dolar son limit olacak’ diyemem. Ama en azından şimdilik öyle” sözlerini dile getirdi. Hatırlanacağı üzere Sam-Bankman Fried, 2020 seçimlerinde Demokratların adayı olan Joe Biden’a destek olmuş ve 5 milyon dolardan fazla bağışta bulunmuştu.

  FTX CEO’su Bağışta Rekor Kırabilir

  FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın kişisel serveti 20 milyar doları buluyor. Daha önceki seçimde 5 milyon dolardan biraz fazla bağışta bulunan CEO’nun bir sonraki seçimde dile getirdiği tutarlarda bağışta bulunması bir rekor anlamına geliyor. ABD resmi kayıtlarına göre şu ana kadar başkan adaylarına en fazla bağış, kumar zengini olarak bilinen Sheldon Adelson tarafından 2020 seçimlerinde Donald Trump için yapılmıştı. Adelson bu seçimlerde Trump için 212 milyon dolar bağışlamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle