Kripto Para

Huobi’de personellerle birlikte kurucuya da yol göründü!

  Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Huobi Global’de çalkantılar sürüyor! Kripto piyasalarında devam eden erime nedeniyle zor günler geçiren kripto borsası bir süre önce çalışan çıkarma planlarını duyurmuştu. Bugün ise kurucunun da Huobi’den ayrılma yolları aradığı haberi gündeme bomba gibi düştü!

  Kripto para piyasalarında devam eden kayıpların yıkıcı etkileri gözlenmeye devam ediyor! Kripto para borsalarını iflasın eşiğine giden ayı piyasası ile mücadele etmek adına çare arayan Huobi Global, büyük işten çıkarma planlarını duyurmuştu. Bugün paylaşılan kurucunun da borsadan ayrılmaya çalıştığı iddiası gündeme bomba gibi düştü!

  Kurucu Borsadaki Hissesini Satmayı Düşünüyor!

  Seyşeller merkezli kripto para borsası Huobi’de işler yolunda gitmiyor! Kripto kışı ile mücadele adına büyük işten çıkarma planları düşündüğü açıklanan borsada kurucu Li Lin’in şirketten ayrılmak için yollar aradığı iddiası gündemde bomba etkisi yarattı!

  Çinli kullanıcı hesaplarından kurtulduktan sonra paylaşılan iddiaya göre kurucu Lin, Huobi hisselerini satmayı planlıyor. İddia Twitter üzerinden Colin Wu tarafından, “Huobi’nin kurucusu Lu Lin, Huobi’deki hissesini satmak istiyor. Li Lin şu anda hisselerin %50’sinden fazlasına sahip. Huobi’nin ikinci en büyük hissedarı Sequoira China’dır.” sözleri ile paylaşıldı. İddialara ise henüz Lin’den bir yanıt gelmedi.

  Yüzde 30 Çalışanın İşten Çıkartılması Gündemdeydi!

  Coinbase ve pek çok kripto borsası gibi zorlu günlerde ayakta durmaya çalışan Huobi, geçtiğimiz hafta yine Colin Wu tarafından duyurulduğu şekilde çalışanlarını azaltma planına yönelecekti. Wu, şirketin yüzde 30’dan fazla çalışanı işten çıkartacağını duyurmuş, bunun Çin etkisi nedeni ile yapılmak zorunda olduğunu ifade etmişti.

  Huobi kripto piyasası düşüşü öncesinde ilk darbeyi Çin’den yemişti. Çin’de uygulanan kripto yasağı, kripto para borsasına milyonlarca kullanıcıya mal olmuştu. Büyük komisyon geliri kaybına işaret eden bu gelişmeye karşı ayakta kalmayı başaran Huobi, kripto kışından daha fazla sarsılarak küçülme yolunu seçti.

  Huobi İflas Mı Edecek?

  Kaybolan Çinli kullanıcılar ve eriyen kripto değerleri ile Huobi’nin başı dertte! Özellikle sektörde 3AC ile başlayan ve pek çok kripto şirketine sıçrayan iflaslar ise gözleri Huobi’ye çevrildi. Özellikle kurucunun hisselerini satarak gemiyi terk edeceğinin iddia edilmesi, bu düşünceleri güçlendirdi. Öte yandan CoinMarketCap verileri ise halen trafik, likidite, güven ve ticaret hacmi açısından Huobi’nin en büyük 10 borsa arasında yer aldığını gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle