Kripto Para

Hoskinson’un 1 yıllık tweet’i tekrar gündemde

  Input Output Hong Kong’un (IOHK) CEO’su ve Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, son dönemlerde verdiği demeçler ve açıklamalarıyla sık sık gündem oldu. Bu kez Hoskinson’u gündeme getiren, 1 yıl önce attığı bir tweet oldu. Tweet’in tekrar gündeme gelmesiyle “hayalet zinciri” tartışmaları tekrar başladı.

  IOHK CEO’su ve Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, son dönemlerde özellikle de ADA ile ilgili açıklamalarıyla gündeme geliyor. Cardano’nun geleceğe dönük olarak, piyasanın en iyi projelerinden biri olacağı iddiaları ile sık sık gündeme gelen Hoskinson, ileriye dönük yorumları ilk kez yapmıyor. Geçtiğimiz dönemlerde de ileriye dönük tahminler belirten Hoskinson’un, 2020 yılındaki bir paylaşımı yeniden gündem oldu. Söz konusu paylaşımda Hoskinson, yine geleceğe yönelik tahminlerde bulunmuştu.

  Charles Hoskinson, Temmuz 2020 döneminde bir paylaşımda bulunmuştu. Söz konusu Twitter paylaşımında Hoskinson, Proof of stake Blockchain’in üzerinde yüzlerce varlık, binlerce dApp ve tonlarca sıra dışı proje olacağını iddia etmişti. Hoskinson, söz konusu iddialarına saldırgan biçimde gelen yorumlara yanıt verdi. Hoskinson’un bu saldırgan tweet’lere verdiği yanıtlar, konuyu da tekrar gündeme taşıdı.

  Cardano Karşıtları Değişiklik Olmadığını İddia Ediyor

  Cardano’ya şüphe ile yaklaşanlar ve birçok Ethereum (ETH) sahibi, Hoskinson’un işaret ettiği iddiaların süresinin dolmasına iki hafta kaldığını hatırlattı. Bu kesimde yer alan birçok kişi, hala Hoskinson’un söz ettiği değişikliklerin olmadığını vurguladı. Ancak öte yandan Hoskinson, bu iddialar dahil olsun ya da olmasın, zaten Cardano’da binlerce varlık olduğunu ifade ediyor. Proof of stake blok zinciri, merakla ve uzunca beklenen Mary güncellemesi yapıldıktan sonra Mart 2021’de yerel token’ları da dahil etmişti.

  “Cardano’da Binlerce Varlık Var”

  Temmuz 2020’de attığı tweetlerin yeniden gündeme getirilmesi ve bu iddiaların yerini bulmadığı imaları ile karşılaşan Charles Hoskinson, gelen “değişiklik olmadı” yorumlarına şu ifadeler ile yanıt verdi:

  Cardano’da binlerce varlık var. Sanırım dikkat etmemişsin. Tonlarca geliştirici öğreniyor, eğitiyor, yazıyor. Çok sayıda başlatma uygulaması var.”

  Charles Hoskinson’un da belirttiği gibi, her ne kadar sadece SpaceCoin ve ADAX ayda 10 binden fazla işlem kaydediyor olsa da bunun yanında ADA blok zincirinde toplamda 6 bin 859 varlık bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle