Kripto Para

BTC ve kripto fonlarına 114 milyon dolarlık giriş oldu!

  Dijital varlık yatırım fonlarına para girişi sürüyor! Açıklanan son verilere göre geçtiğimiz hafta net 114 milyon dolarlık giriş yaşandı. Son veriler yatırımcıların yükseliş yönündeki pozitif beklentilerini ortaya koyuyor.

  Bitcoin (BTC) önderliğinde başlayan kripto para yükselişlerine yatırımcılar giderek daha fazla ikna oluyor! Piyasanın gidişatı hakkında beklentileri ölçmesi anlamında önemli bir veri olan dijital varlık fonlarına gerçekleşen giriş miktarları, yatırımcıların bu anlamdaki beklentilerini ortaya koydu. Son hafta 114 milyon dolarlık net giriş yaşanan fonlarda son haftaki performans ardından 4 haftalık net giriş 345 milyon dolara ulaştı!

  4 Haftada 345 Milyon Dolar Net Giriş Yaşandı!

  Kripto para piyasalarında yaşanan yükselişin hemen öncesinde dijital varlık fonlarından net çıkışlar yaşanıyordu. Ardı ardına altı haftalık çıkış yaşanan piyasada süreç tersine döndü ve son dört haftadır net para girişleri rakamlara yansıyor.

  Bu hafta 114 milyon dolarlık net giriş yaşanırken, dört haftalık giriş serisi de devam etti. Son para girişi ile birlikte dört haftada dijital varlık yatırım fonlarına net giriş 350 milyon dolara yaklaşarak 345 milyon dolar olarak gerçekleşti.

  Girişlerde “Bitcoin Short” Detayı!

  Sene başından bu yana fonların performanslarına bakıldığında Bitcoin fonları net 78 milyon dolarlık para çekti. Ethereum (ETH) fonları ise yaşanan para girişine karşın 23 milyon dolarlık net çıkış olarak rakamlara yansıdı.

  Öte yandan short BTC fonlarına olan yatırımların devam etmesi kafaları karıştırdı. Bitcoin düşüşüne yapılan yatırımlar ise geçtiğimiz hafta net 14,6 milyon dolarlık para girişi sağladı. ETH cephesinde para girişi yaşansa da Litecoin (LTC) fonlarına 200 bin dolar ve XRP ile Cardano (ADA) fonlarına ise 100’er bin dolarlık yatırım yapıldığı dikkat çekti.

  Liderlik ABD’de!

  Birleşik Devletler bu sene kripto para piyasalarına baskıyı artırsa da dijital varlık fonlarına halen rekor düzeyde yatırım yapılıyor! ABD’deki fonlara 58,5 milyon dolarlık para girişi gerçekleşirken, Almanya’daki fonlar 35,4 milyon dolar yatırım aldı. Üçüncü sırada ise 17,2 milyon dolar yatırım tutarı ile Kanada yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle