Kripto Para

ADA coin kurucusu ETH kurucusu hakkında konuştu!

  Ethereum (ETH), 2013 yılında Nakamoto consensus protokolünün güncellenmiş bir versiyonunu destekleyerek piyasaya sürüldü. Ethereum’un kuruluşunda yer alan, IOHK CEO’su ve Cardano’nun (ADA) kurucu Charles Hoskinson, yıllar sonra Vitalik Buterin ile görüştüklerini açıkladı. ETH’ye rakip olarak ADA’yı kuran Hoskinson geçen süreçte “çok olgunlaştıklarını” ifade etti.

  Ethereum (ETH) 2013 yılında, Vitalik Buterin’in öncülüğünde piyasaya sürüldü. ETH’nin kurucu ortaklarından biri olan Charles Hoskinson, daha sonra yaşanan fikir ayrılıklarından dolayı tartışmalı şekilde ETH bünyesinden ayrıldı. Input Output Hong Kong’un CEO’su Hoskinson, daha sonra Ethereum’u geçecek bir proje ortaya çıkarmak istedi. 2015 yılında Cardano’nun (ADA) çalışmalarına başlayan Hoskinson, 2017 yılında bu amaç doğrultusunda ADA’yı piyasaya sürdü. ETH’nin en büyük rakiplerinden birini piyasaya süren Hoskinson, yıllar sonra Buterin ile görüştüğünü açıkladı.

  Hoskinson, Ethereum ve Buterin

  Vitalik Buterin, 4 Haziran tarihinde bir podcast yayınında konuştu. Buterin’in konuşmalarından sonra Hoskinson da Ethereum ve Buterin ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Ethereum kurulurken ekipte Gavin Wood, Anthony Di Iorio, Joe Lubin, Charles Hoskinson ve Vitalik Buterin gibi isimler yer aldı. Hoskinson ekiptekilerle anlaşmazlıklar yaşadığı için Haziran 2014’te ETH’den ayrıldı.

  Buterin katıldığı podcast yayınında Ethereum ile Cardano topluluklarının olaylara farklı açılardan yaklaştığını dile getirdi. Buterin Cardano’nun büyük ve akademik gruplarla hareket ettiğini, Ethereum’un ise daha hızlı bir gelişim sürecinden yana olduğunu vurguladı. Buterin açıklamalarında ADA’nın kurucusu Hoskinson hakkında da bazı açıklamalarda bulundu. Buterin yayında, Hoskinson’un çok olgunlaştığını dile getirdi.

  Charles Hoskinson’un Açıklamaları

  Bu konuşmaların üzerine 4 Haziran günü açıklama yapan Charles Hoskinson da konuya ilişkin olarak şu sözleri dile getirdi:

  “Vitalik ile tanıştığımızda ikimiz de gençtik. Ben 20’li yaşlarımın ortasındaydım, o da 19 yaşındaydı. Vitalik çok büyüdü, çok olgunlaştı(...) Ethereum, kripto para piyasasının gördüğü en büyük inovasyonlardan biridir, hatta Bitcoin’den bile büyüktür(…) 19 yaşındaki bir gencin, 10 yıl içinde 0’dan 300 milyar dolara çıkmış olan, devletlerin tahvil üretmek için kullandığı bir sistemi hayal etmiş olması, bir insanın elde edebileceği en büyük başarılardan biridir.”

  Hoskinson ayrıca Buterin’e, geçen yıllarda dürüstlüğünü ve bu işe olan tutkusunu koruduğu için çok saygı duyduğunu aktardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle