BTC hala hak ettiği değerin altında – Will Clemente

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayından bu yana ilk kez 45 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. BTC ve zincir üstü veri analisti Will Clemente, BTC’deki bu fiyat seviyesinin yeterli olmadığını, BTC’nin hak ettiği fiyat değerinin hala altında olduğunu dile getirdi.

  Kripto para piyasaları 19 Mayıs tarihinde, Çin’den gelen baskıcı ve yasaklama haberlerinden sonra ciddi bir çöküş yaşadı. Gelen haberler neticesinde, o dönem 55 bin dolar etrafında fiyatlanan ve 60 bin doları hedeflediği düşünülen BTC, sert bir düşüşle 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bu gerileme ile birlikte piyasalar da ciddi bir geri çekilme yaşadı. BTC o tarihten sonra bir kez 14 Haziran tarihinde 41 bin dolar seviyesini görmüş olsa da asıl toparlanma hareketlerini Temmuz sonlarında göstermeye başladı.

  BTC Mayıs’tan Bu Yana İlk Kez 45 Bin Doların Üzerinde

  21 Temmuz tarihinde başlayan toparlanma hareketlerinin ardından ilk olarak 40 bin dolar seviyesinde mücadele etmeye başlayan BTC, ardından kendisi için gösterilen direnç bölgelerini de geçmeyi başardı. BTC 40 bin dolar etrafındayken analistler, BTC için 42 bin ve 43 bin dolar seviyelerinin kritik direnç bölgeleri oluşturduğunu belirtiyordu. Bu bölgeleri aşmayı başaran BTC, kendisini 45 bin doların üzerine atmayı başardı. Bu fiyat seviyesi, Mayıs ayından bu yana görülen en yüksek fiyat seviyesi olarak kaydedildi.

  Clemente, Willy Woo’nun “Arz Şoku” Açıklamasına Benzer Konuştu

  Bitcoin’in 45 bin dolar üzerini tekrar görmesi elbette yatırımcıları sevindirdi. Ancak BTC ve zincir üstü veri analisti Will Clemente’ye göre BTC hala hak ettiği seviyelerde bulunmuyor. Ünlü analist, BTC’nin hala hak ettiği değerin altında işlem gördüğünü düşünüyor. Geçtiğimiz günlerde BTC için “Arz şoku var” yorumunda bulunan bir diğer ünlü analist Willy Woo ile benzer şekilde değerlendirmelerde bulunan Will Clemente, paylaşımında Glassnode verilerinden yararlandı.

  Clemente, BTC’nin Neden Yükselmesi Gerektiğini Anlattı

  Willy Woo’nun “arz şoku” açıklamasıyla benzer bir tahminde bulunan Cemente, yaşanan arz şoku oranının piyasa katılımcılarının BTC toplamaya devam ettiklerinin net bir göstergesi. Yeni yatırımcıların kısa vadede çıkmaya niyetli olmadığını ifade eden Clemente’ye göre Bitcoin arz-talep dengesizliğini gidermek için 45 bin doların üzerine %20 oranında daha çıkmalı. Bu da Clemente’nin 55 bin dolar ile 57 bin dolar arasını işaret ettiğini gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle