BTC’de olumlu sinyaller: Balinalar harekete geçti

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) balinaları, fiyatın 43 bin doların üzerine çıkmasıyla birlikte harekete geçti. Son 30 günün en yüksek seviyesine ulaşan BTC fiyatı yakından takip edilirken balinalar da büyük miktarlarda varlık taşımaya başladı…

  Kripto para piyasasındaki olumlu sinyaller yatırımcıları heyecanlandırıyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı son 30 günün zirvesine tırmanmayı başardı. BTC fiyatında 43 bin dolar seviyesinin üzerine çıkılması, balinaları da harekete geçirdi. 

  Blokzinciri takipçisi Whale Alert, kripto para balinalarının yakın zamanda 1.78 milyar dolar değerinde 41 bin 671 adet BTC’yi transfer ettiğini duyurdu. Kripto para veri analiz robotu, bu dört büyük balina transferini kripto para topluluğu ile paylaştı. Bütün transferler anonim cüzdanlar arasında yapılmasıyla dikkat çekti.

  BTC Balinaları Varlıklarını Artırmaya Devam Ediyor

  Whale Alert dışında kripto para topluluğunun yakından takip ettiği zincir üstü veri analiz firması Santiment de konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu. Santiment, Mayıs 2021’deki büyük düşüşten bu yana kripto para piyasalarında yaşanan toparlanma sinyallerine dikkat çekti. Deneyimli analistler, balinaların BTC varlıklarını artırmaya devam ettiklerini dile getirdi

  Santiment analistlerine göre milyonerlerin bulunduğu kategori ve BTC balinaları arasındaki sahiplik yüzdesi son dönemde hızlı şekilde artış gösterdi. Cüzdanda 100 ila 10 bin BTC tutan yatırımcılarda gerçekleşen bu hızlı artış haziran ayından bu yana olmasıyla da dikkat çekti. 

  BTC Piyasasında Coşku Artıyor

  Sanitment raporunda şu ifadeler kullanıldı: “100 ila 10 bin BTC tutan Bitcoin adresleri şu anda toplam Bitcoin arzının yüzde 49.11’ine sahip durumda. Ve hala geçen hafta yapılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yüzde 49.18’e çok yakınlar. Bu önemli balina grubu, izlenmesi gereken en sağlam göstergelerimizden biri.”

  Bitcoin fiyatının 30 günlük rekorunu kırmasıyla ilgili de açıklama yapan deneyimli analistler şu paylaşımda bulundu: “Bitcoin, cuma günü yükselişe geçti ve 18 Mayıs’tan bu yana ilk kez 43 bin doların üzerine çıktı. Ani yükseliş, piyasalar tarihsel olarak kitle beklentisinin tersi yönde hareket ettiğinden, trader’ların BTC konusunda beklentiyi azaltmasının ardından geldi.”

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle