Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 21 Eylül 2022

  Kripto para piyasasında FED’in faiz hamlesi beklenirken Bitcoin’de (BTC) inişli çıkışlı bir grafik izleniyor. Piyasa genelinde olumlu sinyallerin görüldüğü gün içinde volatilite giderek artıyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 listesinde bulunan altcoin fiyatlarında yükseliş hareketleri görülüyor.

  21 Eylül 2022 Çarşamba gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Merakla beklenen ABD Merkez Bankası FED’in faiz kararı için geri sayım başladı. FED’in TSİ 21.00’da açıklayacağı faiz kararı öncesinde Bitcoin’de volatilite azalırken yatay yönlü seyir takip ediliyor. FED’den bir sürpriz beklemeyen piyasalar 75 baz puanlık faiz artışını fiyatlamış oldu.

  Web3 platformlarından Integral, yeni bir yatırım turunu tamamladı: “Integral, bir finansman turunu başarıyla tamamladı. Electric Capital, Elad Gil ve Balaji Srinivasan’ın yatırımlarıyla 8.5 milyon dolar değerinde yatırım aldık.”

  BTC destekçisi olarak tanınan Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, uzun vadede Bitcoin ve altının her zaman kazandıracağını söyledi. Kripto yatırımcıları arasındaki en zengin insanlardan olan Novogratz ne olursa olsun kripto paralardan vazgeçmeyeceğini ifade etti.

  İran Merkez Bankası, Perşembe gününden itibaren merkez bankası kripto para biriminin tanıtılacağını duyurdu: “Kripto Riyal, takibi kolay olacak şekilde tasarlanmıştır ve akıllı telefonlardaki veriler hacklense bile kripto riyal izlenebilmektedir.” Bu gelişme dijital para sektöründe olumlu karşılandı.

  Hong Konglu milyarder Adrian Cheng’in 200 milyon dolarlık kripto fonu toplamayı planladığı öne sürüldü. C Ventures’ın kriptoya yatırım yapmak için 200 milyon dolarlık yeni bir fon toplamayı planladığı haberi heyecan yarattı. 

  Finans uzmanı ve eski yatırımcı Max Keiser Ethereum’u hedef alan açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Ethereum’un merkezi bir saadet zincirinden başka bir şey olmadığını iddia eden Keiser’in bu açıklaması BTC ve ETH topluluğunu bir kez daha karşı karşıya getirdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC’de yüzde 0.72 oranında artış görülürken 19.270 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Lider altcoin ETH yatay yönlü grafik çizerken BNB, ADA, SOL ve DOGE coin fiyatlarında kademeli yükseliş olması yatırımcıları sevindiriyor. Popüler altcoinler arasında en fazla artış, yüzde 4.30 oranında eğer kazanan XRP’de görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle