Kripto Para

Hillary Clinton’dan “kriptoda Rusya ve Çin tehdidi” çıkışı

  ABD’de kripto para piyasalarına yönelik düzenleme adımlarının hangi boyutlara ulaşacağı merak ediliyor. Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, kripto para piyasalarının Rusya ve Çin gibi ülkelerin teknolojik manipülasyonlarından korunması adına daha sıkı düzenlemelere ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

  Kripto paralara yaklaşımı konusunda özellikle Ekim ayına kadar belirsiz ve olumsuza yakın bir tavır ortaya koyan ABD’de son dönemlerde olumlu adımlar da kendisini göstermeye başladı. Ancak yine de ABD’de, kripto para piyasalarının düzenlenmesi konusunda bir netlik henüz oluşmadı ve belirsizlikler devam ediyor. Piyasalarda yatırımcılar bu olası düzenlemelerin sert operasyonlara dönüşmesi ihtimali ile endişeleniyor olsa da bazı uzmanlar, bu düzenlemelerin sektöre daha fazla yatırımcının girmesi için sağlıklı olabileceğini ifade ediyor.

  Clinton, Kriptoların Daha Sıkı Düzenlemeye İhtiyacı Olduğunu Düşünüyor

  ABD’de kripto para alanına yönelik ne gibi düzenleme adımlarının atılacağı henüz bilinmiyor. Bu konu hakkında bu kez de eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton fikirlerini dile getirdi. Konuya farklı bir pencereden yaklaşan Clinton, kripto para piyasalarının Rusya ve Çin gibi ülkelerin teknolojik  manipülasyonlarından korunması gerektiğini ve bunun için de daha sıkı düzenlemelere ihtiyaç olduğunu ifade etti.

  “Sosyal Medya Platformlarının Bazı Ülkeler Tarafından Manipülasyonu”

  24 Kasım tarihinde MSNBC TV sunucusu Rachel Maddow ile “sosyal medya platformlarının bazı ülkeler tarafından manipülasyonu” üzerine bir röportaj gerçekleştiren Hillary Clinton, söz konusu fikirlerini bu röportajda dile getirdi. Clinton’ın söz konusu manipülasyon uyarısı, “bazı devlet ve devlet dışı kuruluşların, ülkelerin ve dünyanın rezerv para birimi olan doların istikrarını bozmak için” kullanılabilen tüm teknolojileri kapsıyor.

  Hillary Clinton’ın Açıklamaları

  Rachel Maddow ile röportajında, konuya ilişkin olarak Clinton açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Ufukta gözüken ve insanların ancak şimdi dikkatini çeken bir şey daha var; o da kripto para piyasasını düzenlemeye olan ihtiyaç… Sosyal medyanın ve belirli kripto para zincirlerinin kontrolü yoluyla elde edilen çok daha büyük miktarlarda paranın bir araya geldiğini hayal edin…

  Yalnızca Çin, Rusya ve teknolojiyi kendi çıkarlarına göre manipüle eden devletlerden söz etmiyoruz. Devlet ile işbirliği yapan veya kendi kendilerine ülkelerin ve rezerv para birimi olan doların istikrarını bozan devlet dışı oyunculardan da söz ediyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle