Şimdi konuşma sırası onda! “BTC yükselecek”

  Bitcoin her şeye rağmen yükseliyor ve piyasada FOMO etkileri gözlenmeye başladı! Herkesin BTC düşüşüne yönelik analizler paylaştığı sırada susan ünlü analist, şimdi BTC yükseliş hedefi ile karşımızda!

  “Bitcoin 35 Bin Doları Görecek”

  Twitter’da paylaştığı analizler ile büyük bir kitle tarafından takip edilen Michael Van de Poppe, Bitcoin yükselişinde görülebilecek muhtemel hedefi takipçileri ile paylaştı. Son 24 saatte yüzde 8’lik artışla 22 bin 600 dolar üzerine yükselen BTC, usta analiste göre tırmanmaya devam edecek.

  Van de Poppe, lider kripto para biriminde bir rahatlama rallisi bekliyor. 2 ila 4 aylık bir yükseliş öngören usta analist, bu süreçte BTC fiyatının 35 bin doları görebileceğini söylüyor.

  Yükselişi Balinalar Destekliyor!

  Michael van de Poppe’ye göre BTC minimum 2 aylık bir yükselişe başladı ve bu yükseliş fiyatı 35 bin dolara ulaştırabilir. Pek çok anonim analis de Bitcoin’de 30 bin doların üzerinde bir hareketin olası olduğunu gösteren analizlerini takipçileri ile paylaşmaya devam ediyor.

  Öte yandan bu yükselişin en önemli dinamikleri balinalar gibi görünüyor. Zincir üstü verilere göre cüzdanında 100 ila 1000 BTC tutan büyük kripto para balinalarının sayısı, sadece son birkaç günde yüzde 3 oranında artarak 14 bin 110 adet sayısına ulaştı.

  Genesis İflası Yükselişi Önlemedi!

  Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Singapur merkezli kripto para borsası FTX iflas etmiş, bu iflas kripto para piyasalarında yıkıcı bir etkiye yol açmıştı. Bu süreçte lider kripto para birimi de büyük değer kaybetti ve 16 bin dolar düzeylerine geriledi. Son yükseliş ile lider kripto para birimi FTX iflası kayıplarını telafi ederken, piyasalara düşen bir iflas haberi bile yükseliş önünde duramadı.

  Geçtiğimiz Perşembe günü kripto kredi şirketi Genesis, New York’ta Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştu. FTX iflası ile zor duruma düşen şirketten gelen bu haber ise domino etkisinin devam edeceği beklentilerinde haklı olunduğunu göstermişti. Fakat BTC bugün geldiği noktada iflas haberini aldırmıyor görünüyor. İflasa rağmen yaşanan bu artış ise FOMO etkisini piyasa geneline yaymaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle