Kripto Para

Binance Japonya’da şansını yeniden deneyecek!

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ibreyi yeniden Japonya’ya çevirdi! Japonya’dan ayrı geçen 4 yılın sonrasında Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun yeniden giriş için çalışmalara start verdiğini söyledi.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ı ayı piyasası durduramıyor! Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşe rağmen büyüme ivmesini artırmak için çalışan borsa, rotayı yeniden Japonya’ya çevirdi. Kulislere sızan bilgilere göre bizzat CEO Changpeng Zhao (CZ), 4 yıllık aradan sonra Japonya pazarına girmek için girişimlere başladı.

  Binance Japonya’da Lisans Almak İstiyor

  Japonya’da kripto para borsalarına uygulanan lisans zorunluluğu Binance ve diğer kripto para borsaları için bir sorun olmuştu. Yaklaşık 4 yıldır Japonya pazarından uzak kalan Binance, lisans alarak bu ayrılığı sonlandırmak istiyor.

  Japonya her ne kadar kripto piyasalarının büyümesine karşı lisans şartı koşarak üzerine sorumluluk almaktan kaçınsa da Binance bu zahmeti almak istiyor. Dünyanın üçüncü büyük ekonomisine sahip olan Japonya her ne kadar Binance için iyi bir Pazar olsa da benzer şekilde dünyanın en büyük kripto para borsası da Japonya için bu alanda fayda gösterebilir.

  Japonya Binance’a İzin Verecek Mi?

  Japonya’da ekonomiyi canlandırmak adına Başbakan Fumio Kishida’nın Web3 alanında büyüme ile ilgili açıklamaları bulunuyor. Daha önce dijital varlıklar üzerindeki vergileri gevşetmeyi öneren Asya düzenleyicisi ise bu sert tutumu gevşetmeye yönelik adımlar atmaya çalışıyor.

  Bazı firmalar bu süreçte Singapur’a yerleşti ve bu durum Japonya’da büyük eleştirilere yol açtı. Web3 teknolojisini Singapur ya da başka bir ülkeye kaptırmak istemeyen Japonya’da Binance’ın lisans alma girişimine olumlu yaklaşım göstermesi sürpriz olarak karşılanmayacağa benziyor.

  Binance 2018’de Japonya’yı Ele Geçirmişti

  Binance patronu CZ, Japonya’da bir üs inşa etme planını açıklamış ve bu plan doğrultusunda harekete geçerek 2018 yılında Japonya’yı ele geçirmişti. Menkul kıymet düzenleyicileri ise bu çağrı sonrası borsa üzerinde soruşturmaya yönelerek sert bir tutum sergilediler.

  Ülkede herhangi bir lisans olmadan faaliyet göstermeyi durdurmak adına resmi bir bildirim yayımlanırken, Binance bu kurallar nedeniyle birden fazla uyarı aldı. Şimdi Binance lisans alarak düzenleyiciler ile uyumlu bir şekilde yeniden Japonya pazarını ele geçirmeyi hedefliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle