Kripto Para

Kripto karşıtı senatör DeFi’yi yerden yere vurdu!

  Genel anlamda kripto paralara olan karşıt tavırlarıyla bilinen ABD’li Senatör Elizabeth Warren, bir kez daha merkezi olmayan finans (DeFi) alanına yönelik sert eleştirileriyle gündeme geldi. Warren ayrıca stablecoin’lerin ortalama yatırımcıları nasıl etkileyebileceği konusundaki endişelerini de dile getirdi.

  ABD Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, daha önce de birçok kez kripto paralara yönelik eleştirileriyle gündeme gelmişti. Kripto paralara karşıt bir tavır ortaya koyan Warren, özellikle de son dönemlerde stablecoin’lere ve merkezi olmayan finans (DeFi) alanına yönelik sert eleştirileriyle adından söz ettiriyordu. Warren bir kez daha bu yöndeki eleştirilerini ve endişelerini dile getirdi. Senatör, DeFi eleştirilerinin dozunu arttırırken, stablecoin’lerin ortalama yatırımcıları nasıl etkileyebileceği konusundaki endişelerini paylaştı.

  Hillary Allen ve Elizabeth Warren “Potansiyel Tehditler” Üzerinde Durdu

  Geçtiğimiz gün Bankacılık Komitesi ile stablecoin konusunu tartışan Elizabeth Warren, bu kez de American University Washington College of Law’dan Prof. Hillary J. Allen ile stablecoin’ler üzerinde tartıştı. Warren bu görüşmede ABD finansal sisteminde stablecoin’lerin “potansiyel tehditlerini” vurguladı.

  Warren: DeFi, Kripto Dünyasının En Tehlikeli Kısmı

  Hillary Allen söz konusu görüşmede token yatırımında vazgeçen yatırımcılardan, stablecoin’lerin kitlesel sönüşünün şu anda geleneksel finansal piyasalar için sistematik sonuçlara sahip olma olasılığının çok düşük olduğunu iddia etti. Allen yine de DeFi sistemi etkilerinin çok daha çarpıcı olabileceğini dile getirdi. Öte yandan Senatör Warren da stablecoin’lerin düzenlenmiş pazarlar dışında, DeFi ekosisteminin bel kemiğini oluşturduğu için, geleneksel finansal sektörü etkileyen durumu ile insanların en çok ihtiyaç duyduğu anda değerinin düşeceğine inandığını ifade etti.

  Kripto paralara genel olarak karşıt olması ile bilinen Senatör Warren, DeFi’yi “kripto dünyasının en tehlikeli kısmı” olarak tanımladı. Konuya ilişkin olarak Warren “Yönetmenin fiilen olmadığı bir yer burası. Sürpriz değil. DeFi, dolandırıcıların ve kalpazanların yatırımcıların arasına karıştığı yerdir. DeFi tehlikenin kaynağıdır.” sözlerini dile getirdi.

  Hillary Allen’ın “DeFi Tehdidi” Açıklamaları

  Hillary Allen da Senatör Warren’ın dile getirdiği tehdidin yasadışı işlemler ile ilgili iddiasını değerlendirmeden DeFi’nin geleceğinde olabileceğini ifade etti. Allen konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “DeFi’nin stablecoin’ler olmadan büyüyebileceğini düşünmüyorum. Mücadele edeceğini düşünüyorum. Şu anda DeFi’nin finansal istikrarı etkilemeyecek kadar sınırlandırıldığını düşünüyorum. Ancak bu büyürse, özellikle de geleneksel finansa sistemimizle iç içe geçtiğinde orada gerçek bir tehdit olacaktır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle