BTC neden yükseliyor? İşte sebepleri

  Haftanın ikinci işlem gününe de hızlı bir giriş yapan Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş yatırımcısını sevindiriyor…

  Şubat ayının sonunda 43 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin (BTC) nihayet kendisinden beklenen seviyelere geri geldi. Coinbase kripto para borsasından alınan güncel verilere göre BTC/USD paritesinde son 24 saat içinde yüzde 8’den fazla artış yaşandı. Dün başlayan yükseliş ivmesine kademeli olarak devam eden BTC boğaları fiyatı 54 bin doların üzerine taşımayı başardı.

  Güncel verilere göre ise şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Kripto para piyasasının gerileyen değeri de Bitcoin fiyatındaki yükselişe paralel olarak yükseldi. Uzun bir aradan sonra kripto para piyasasının toplam değeri yeniden 1 trilyon doların üzerine çıktı. On chain verilerine bakıldığında birkaç gün önceki düşüşten bu yana akümülasyon yapıldığı görüldü. 

  Bitcoin Fiyatı Neden Yükseliyor?

  Bitcoin fiyatındaki yükselişi değerlendiren kripto para uzmanları, piyasadaki önde gelen kripto para borsalarından Bitcoin çıkışına dikkat çekti. Kurumsal firmaların Bitcoin alımlarına devam etmesinin de BTC fiyatına olumlu yansıdığı bilgisi paylaşıldı. Bitcoin analistleri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58 bin 367 dolarlık seviyeye giderek yaklaşıldığını hatırlattı.

  On chain verilerine göre piyasanın önde gelen kripto para borsalarındaki Bitcoin rezervinin azalmaya başladığı görülüyor. Kripto para yatırımcıları geçtiğimiz hafta borsalarda bulunan adreslerindeki 35 bin 200 adet Bitcoin’i kendi soğuk cüzdanlarına çektiler. Bu hareket, kripto para uzmanları tarafından BTC yatırımcısının satış pozisyonundan uzun vadeli bekleme moduna geçişi şeklinde yorumlandı.

  Bitcoin Talebi Artıyor 

  Bitcoin fiyatındaki satış baskısında rahatlama görülmesinin üzerine bir de dünyanın önde gelen firmalarının yatırım portföylerine Bitcoin eklemesi, fiyatlara olumlu yansıyor. Kurumsal devlerin Bitcoin alım satımı yaptıkları Coinbase Pro platformundaki hareketleri inceleyen analistler, ilginin devam ettiğini belirtiyor. 

  Son olarak Çin merkezli teknoloji şirketi Meitu, Bitcoin ve Ethereum alımı haberleri ile gündemde yer aldı. Bunun yanı sıra Norveç merkezli petrol şirketinin de Bitcoin’e 58 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurması Bitcoin fiyatını pozitif etkiledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle