“BTC süper döngüsü” son basamağında

  Kripto para borsası Kraken’in büyüme lideri ve analist Dan Held, piyasadaki “süper döngü” ile ilgili önemli yorumlarını paylaştı. Held ayrıca Bitcoin (BTC) fiyat tahminini ve BTC’nin zirveyi gördükten sonra neler olacağını açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son haftalarda sahneyi altcoinlere ve özellikle de Ethereum’a (ETH) bırakmış durumda. 18-23 Nisan tarihlerinde gelen sert geri çekilmelerden sonra Bitcoin bir miktar toparlandı. Hatta Mayıs başında 60 bin dolar seviyesini de yeniden test etti. Ancak BTC yeniden gerileyerek volatil yapısını bir kez daha gösterdi. Kripto para borsası Kraken’in büyüme lideri ve ünlü analist Dan Held, Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Held, öte yandan piyasadaki “süper döngü” ile ilgili yorumlarını da paylaştı.

  Held: “Bu Gördüğümüz Son Büyük Döngü Olabilir”

  Dan Held son podcast yayınında, son dönemlerde görülen fiyat düzeltmeleri hakkında görüşlerini dile getirdi. Held açıklamasında “Bitcoin 20 bin dolardan 100 bin dolara değil, 1 milyon dolara yükselecek ve daha küçük döngülere sahip olacak. Bu gördüğümüz, son büyük döngü olabilir.” ifadelerine yer verdi. Döngülerden söz eden Held, süper döngünün de tam olarak neyi temsil ettiğini açıkladı.

  Held Mevcut Boğa Sezonundan Sonra Ayı Koşusu Beklemiyor

  Held, süper döngüyü açıklarken BTC’nin mevcut boğa sezonundan sonra derin bir ayı sezonu beklemediğini dile getirdi. Ayrıca Held, BTC’nin yükseliş senaryosunu anlatmak için 300 bin dolar örneğinden yararlandı. Konuya ilişkin olarak Held’in yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Bitcoin 300 bin doları geçerse ne olur, sizce insanlar onu satar mı? Belki. Ama sonra yeniden süper döngü safsataları başlayacak. Bitcoin’im birkaç gün önceki düşüşünde olduğu gibi ayılar ortaya çıkıyor. ‘Bitcoin’in sonu geldi, Bitcoin’lerinizi satın’ furyası başlıyor. Ardından piyasa toparlanıyor ve tüm ayılar bir anda yok oluyor.”

  Held %80’lik Düzeltmenin Tekrar Görülmeyeceğini Düşünüyor

  Held, Bitcoin’in geçmişte ATH gördükten sonra %80’lik düzeltme yaşadığını hatırlattı ve mevcut rallide olmayacağını savundu. Held’e göre piyasada görülen dalgalanmalardan sonra Bitcoin bu döngüyü değiştirebilir. Konuya ilişkin olarak Held şu ifadeleri kullandı:

  “İnsanlar kesinlikle bir ayı sezonunun geleceğini söylüyor. Peki sadece hafif bir kış atlatırsak? Herkes Bitcoin’in boğa koşusundan sonra yüzde 80 düşmesi gerektiğini söylüyor. Fakat bu döngüde farklı olan çok şey var.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle