Coinbase iddia ediyor: Bu yıl bir BTC ETF’i onaylanacak!

  Son dönemlerde Bitcoin (BTC) ETF’i için ABD’de başvuru sayıları oldukça artış gösterdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bu başvurulardan henüz hiçbiri onaylanmadı. Ancak ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, SEC’nin en geç 2022’de bir BTC ETF’nin onaylayacağını iddia etti.

  Son dönemlerde, özellikle ABD’de Bitcoin (BTC) ETF’i için başvuru sayıları oldukça artış göstermiş durumda. Aralarında birçok finansal şirketin yer aldığı bu başvurulardan hiçbiri henüz ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kabul edilmedi. Bugüne kadar yapılan başvurularda SEC’nin incelemeye aldığı tüm başvurular, değerlendirme süresinin son gününe kadar incelendi ancak buna rağmen onay çıkmadı. SEC halihazırda birçok başvuruyu incelemeye devam ederken, Coinbase’ten heyecanlandıran bir iddia geldi.

  BTC ETF’i Nedir?

  ETF bir borsa yatırım fonu türüdür. Örneğin Bitcoin ETF’i için yatırımcıların Bitcoin sahibi olması gerekmez. BTC ETF’i, Bitcoin’in fiyat performansını takip eder ve BTC ETF’ine yatırım yapanlar da doğrudan BTC yatırımı yapmamış olmalarına rağmen, portföylerini çeşitlendirebilir. Kripto paralardaki volatil yapı ve riskler göz önüne alındığında, olası bir BTC ETF’nin özellikle kurumsal yatırımcılar tarafından daha fazla rağbet göreceği tahmin ediliyor. ABD’de gündeme gelen BTC ETF haberleri de bu nedenle piyasalarda büyük heyecan uyandırıyor.

  Coinbase, ABD’nin Kripto Tavrını “Yumuşattığını” İddia Ediyor

  Bugüne kadar SEC, hiçbir BTC ETF başvurusunu onaylamadı. Ancak ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, bu yıl ya da en geç 2022 yılı içinde SEC’nin en azından bir BTC ETF’ni onaylacağını iddia etti. Söz konusu iddialarını bir rapor ile duyuran Coinbase, ABD’nin artık kripto para tavrını “yumuşatmaya” başladığını yazdı. Coinbase raporuna göre bu aşamadan sonra BTC ETF’i kaçınılmaz olacaktır.

  Coinbase Tarafından Yapılan Açıklama

  Coinbase tarafından yayımlanan söz konusu raporda şu ifadelere yer verildi:

  “Açık kamu yararı ve olumlu piyasa gelişmeleri göz önüne alındığında, ABD SEC’nin bir Bitcoin ETF’ini onaylamasının an meselesi olduğuna inanıyoruz.”

  Coinbase söz konusu iddialarını belirtirken herhangi net bir tarih belirtmedi. Ancak Coinbase’in iddiasına göre bu onay en geç 2022 içinde verilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle