Mike Novogratz uzun vadede BTC’ye güveniyor

  Kripto para piyasasında konsolidasyon süreci devam ederken sektörün önde gelen isimlerinden Mike Novogratz dikkat çeken açıklamalar yaptı. Galaxy Digital CEO’su, uzun vadede Bitcoin’e (BTC) olan inancından bahsetti…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yatay hareketler yatırımcıların sabrını zorluyor. Uzun bir süredir ayı piyasasında olan BTC’nin yeniden yükselişe geçeceği zaman merak ediliyor. Yatırımcılar piyasadaki gelişmeleri yakından takip ederken bir yandan da sektör temsilcilerinden gelen açıklamalara odaklandı. 

  Kripto şirketi Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, mevcut ayı piyasasının gelişmeye devam etmek için çok ideal fırsatlar sunduğunu söyledi. Ünlü Bitcoin boğası, uzun vadede Bitcoin’e olan inancını koruduğunu söyledi: “Ayı piyasaları geliştirmek içindir. BTC’ye uzun vadede inanıyoruz ve en düşük maliyetli madencilerin zaman içinde kazanmasını bekliyoruz.”

  Galaxy Digital Büyümeyi Sürdürüyor

  Kripto para dünyasının yakından tanıdığı isimlerden Mike Novogratz sahip olduğu şirketin Helios’u satın almasına değindi. Helios blockchain projesiyle daha da güçleneceklerini ifade eden Galaxy Digital patronu şunları söyledi: “Helios, merkezi olmayan gelecek için inşa etmeye devam ederken madencilik yeteneklerimizi ve hizmetlerimizi genişletecek dönüşüm niteliğinde bir satın alma.”

  Kripto para madencilik firmalarının içinde bulunduğu zor dönemde finansal getiri aradıkları biliniyor. Son olarak Argo Blockchain madencilik şirketi, iflas koruma başvurusunda bulunmamak için bünyesindeki Helios’u satma kararı almıştı. Dickens Country-Teksas merkezli madencilik tesisi Helios, böylelikle 63 milyon dolar karşılığında Galaxy Digital şirketinin bünyesine geçti. 

  Helios ile Madencilik Operasyonları Hızlanacak

  Novogratz, bu satın almayı, merkezi olmayan gelecek için büyüme hedefleri kapsamında önemli bir adım olarak yorumladı. Ünlü milyarder, şirketinin madencilik kapasitesini genişletmenin yanı sıra diğer madenciler için “barındırma merkezi” olarak da hizmet verebilecek. 

  Helios, 2021 yılında başladığı Bitcoin madencilik sektöründe önemli bir aşama kaydetmiş şirketler arasında yer alıyor. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz bu şirketi satın aldıktan sonra düşük maliyetli elektrik sağlamak ve ucuz fiyatlarla ASIC madencilik makineleri satın almak için faaliyetlere başladıklarını dile getirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle