Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 18 – 25 Eylül 2021

  Kripto para piyasasında geride kalan haftada inişli çıkışlı bir grafik çizilirken bazı altcoinlerden yatırımcılarını sevindiren ralliler geldi. Popüler kripto para birimleri son 7 günlük performansta yatırımcıları memnun edemezken, ilk 100 içinde yer alan bazı altcoinlerden ciddi artışlar görüldü. Boğa rallisiyle dikkat çeken altcoinlerin yükselişinde basında dyer alan önemli gelişmeler pozitif etki yarattı.

  18 Eylül ile 25 Eylül 2021 tarihleri arasında yatırımcısına haftalık en çok kazandıran altcoinleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Celer Network (CELR)

  Haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinin zirvesinde yüzde 42.87 oranındaki artışla Celer Network (CELR) yer aldı. Yatırımcılarını sevindiren bir performans ortaya koyan CELR coin fiyatının yükselişinde önemli gelişmeler etkili oldu. 

  Celer Network, ağının ölçeklenebilirliğini ve işlem hacmini artırmaya yardımcı olan, zincir dışı işlem kullanımı yoluyla işlem maliyetlerini düşürme yeteneğine sahiptir. Altcoin yatırımcılarının gözdesi haline gelen Celer Network bu özelliği sayesinde son haftalarda ivme kazanan başka bir Ethereum katman-ikinci ölçeklendirme çözümü oldu. CELR coin fiyatındaki artış piyasadaki genel düşüş hareketlerine rağmen yatırımcıları sevindirmeye yetti. 

  Analistlerin kullandıkları VORTECS verileri, son fiyat artışından önce 20 Eylül tarihinde CELR için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı. CELR için VORTECS Skoru 18 Eylül'de yeşile tırmandı ve 20 Eylül'de 74'e ulaştı, sonraki üç gün içinde fiyatı yüzde 99 artmasıyla da altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. 

  CELR coin için fiyat ve talepteki artış, Ethereum, Binance Smart Chain ve Arbitrum dahil olmak üzere çoklu blok zinciri protokolleri arasında varlıkların transferini kolaylaştıran cBridge 2.0 zincirler arası simge köprüsünün piyasaya sürülmesinin ardından geldi. Bu gelişmeyle birlikte CELR coin haftanın en çok kazandıran altcoini olmayı başardı. 

  Celo (CELO)

  Son 7 günün en çok değer kazanan altcoinlerinden biri de Celo (CELO) oldu. Haftalık performansta yüzde 35.52 oranında artış gösteren CELO coin yatırımcılarını sevindirdi. Bu yükselişte etkili olan ve kripto para basınında geniş yankı bulan bir açıklamada, mobil öncelikli, hisse kanıtı blok zinciri Celo'yu oluşturan ekip olan cLabs, son birkaç hafta içinde birkaç büyük işe alım yaptı. 

  Bu ay cLabs, 100'den fazla üye şirketin bir iş birliği olan Celo Alliance for Refah için uluslararası iş ortaklıklarına odaklanmak üzere Danielle Andrzejewski'yi ticaret başkanı olarak göreve getirdi. Celo'yu destekleyen VC firması a16z'den geliyor ve fintech pazara açılma ekibine birlikte liderlik ediyor.

  Son birkaç gündür kripto para ekosisteminde büyüyen yükseliş momentumu, 24 Eylül'de Çin'in kripto para işlemlerini yasakladığı haberinin sosyal medyada dolaşması ve Bitcoin fiyatında ani bir düşüş başlatmasıyla birlikte durma noktasına geldi. Bu gelişme CELO coin fiyatındaki yükselişe darbe vursa da haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinde 2. Sırayı kapmasına engel olmadı. 

  Tezos (XTZ)

  Haftalık en çok kazandıran altcoinler listesinde yerli yatırımcıların yakından takip ettiği Tezos (XTZ) coin boğa rallisiyle dikkat çekti. XTZ coin son bir hafta içinde yüzde 16’dan fazla değer kazandı. Bir zamanlar kripto para birimi fiyat sıralamasının zirvesine yakın olan Tezos'un XTZ coini, bu sene 40 numaraya kadar geriledi. 

  XTZ coin büyük umutlara rağmen Doge gibi yenilik paralarının çok gerisinde kaldı ve aynı zamanda ilk nesil kriptodan çıktı. Fakat son dönemde Tezos uygunluk için bir mücadele içinde yer alıyor. Analistlere göre bu haftalık performansının ardından Tezos geri dönüş yapabilir. 

  Ancak bazı analistler, Ethereum hakimiyetini pekiştirirken ve Solana gibi daha yeni projeler kripto listelerinde tırmandıkça Tezos için durumun daha kritik hale gelebileceğini söyledi. Özellikle kripto para piyasasında Çin kaynaklı düşüşlerin yaşanması yatırımcılarda bir miktar paniğe neden oldu.  

  Tezos'un rehberliğini başkalarına bıraktıktan sonra daha aktif bir rol oynamaya devam eden Breitman'lar, blok zinciri hakimiyeti için gerçek rekabetin daha yeni başladığını iddia etti. Bu iddiaların ardından geride kalan 7 gün içinde XTZ fiyatında da yükseliş yaşanması yatırımcıları sevindirdi. 

  Terra (LUNA) 

  Haftanın en çok kazandıran altcoinleri arasında Terra (LUNA) kripto para birimi de yer aldı. LUNA fiyatı yüzde 10’a yakın değer artışıyla yatırımcıları sevindirdi. Bu gelişmenin arkasındaki sebeplerden biri olan gelişmede, Terra'nın Anchor protokolü kilitli toplam değerde (TVL) 4 milyar doları aştı. 

  Terra-native tasarruf protokolü, kullanıcılara stabilcoinlerde yüzde 18-20 getiri sağlıyor ve kendisini hızla DeFi'nin ön saflarında konumlandırdı.Yakın tarihli bir rapora göre, Anchor'ın mevduatları UST'nin piyasa değeri ile birlikte büyüdü. Terra-native stabilcoin, Terra'nın büyüyen kullanıcı tabanı arasında oldukça popüler olduğunu kanıtladı ve birçoğu Anchor'a ilk etkileşimlerini bir protokol olarak yatırmayı başardı. 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan bu rapor, satın alınan UST miktarı ile Anchor'a yatırılan UST miktarı arasında neredeyse mükemmel bir korelasyon olduğunu kaydetti. Terra blok zincirinde resmi olarak başlatılan Anchor protokolü, kendisini hızla DeFi dünyasında lider bir verim çiftçiliği protokolü olarak konumlandırdı. Bu gelişmelerin ardından LUNA coin fiyatında hızlı bir yükseliş rallisi gözlemlendi. 

  Ren (REN)

  Altcoin piyasasında haftalık bazda en çok kazandıran projeler arasında bulunan Ren (REN) coin piyasadaki düşüşe rağmen başarılı bir performans gösterdi. REN coin fiyatındaki artış son 7 gün içinde yüzde 5 seviyesinde kalsa da sert düzeltmeye rağmen yükselişte olması yatırımcıları memnun etmeye yetti. REN fiyatındaki bu performans daha fazla yerli yatırımcının da REN coin almasına yol açtı. 

  Ren, kullanıcı gizliliğini korumaya yardımcı olan bir dizi karanlık düğüm aracılığıyla farklı blok zinciri ağları arasında birlikte çalışabilirliği ve likidite transferini kolaylaştırmaya odaklanan bir blok zinciri protokolüdür.

  Deneyimli kripto para analistlerinin paylaştığı verilere göre, REN için piyasa koşulları bir süredir uygun görünüyordu. Analistler son raporlarda, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının birleşiminden elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırma yaptı.

  Haftalık analiz raporlarında, REN coin için VORTECS Skoru geçen haftanın büyük bölümünde yeşil bölgedeydi ve fiyatın sonraki üç gün içinde yüzde 58 artmasından yaklaşık iki saat önce 21 Eylül tarihinde 81'e ulaştı. Protokol, Ethereum (ETH) katman-ikinci çözüm Arbitrum üzerinde Bitcoin ve DAI'nin sarılmış formlarını başlattığında REN için pozitif ivme geldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle