Kripto Para

Altyapı yasasına bir tepki de Mark Cuban’dan geldi!

  Kripto para piyasalarında, ABD’de onaylanan yasa tasarısına tepkiler gelmeye devam ediyor. Sektörde bulunan birçok öncü ismin karşı çıktığı ve tepki gösterdiği yasa tasarısına bir tepki de NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’dan geldi.

  Kripto para piyasaları, 2021 yılında birçok ünlü ismin kripto paralara odaklanmasıyla birlikte daha popüler hale geldi. Bu isimler arasında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gibi isimler yer alıyor. Musk ve Cuban, piyasada özellikle de Dogecoin’e (DOGE) verdikleri desteklerle daha popüler hale gelmeyi başardılar. Birçok kez kripto odaklı açıklamalarda bulunan ikilden Mark Cuban, bu kez altyapı yasa tasarısına karşı çıkarak gündeme geldi.

  Altyapı Yasa Tasarısı Onaylandı

  Bilindiği gibi ABD Senatosu’nda günlerdir altyapı yasa tasarısı tartışılıyordu. Kripto para piyasalarında tepkiyle karşılanan tasarı için karşı çıkan senatörlerle uzlaşma da sağlanmıştı. Ancak görüşmelerin son gününde Senatör Richard Shelby’nin karşı çıkmasıyla uzlaşma bozuldu. Bununla birlikte tasarı, orijinal haliyle Temsilciler Meclisi’ne gönderildi. Tasarı burada oy çokluğuyla kabul edildi. Bu durum da haliyle kripto para dünyasında büyük bir hayal kırıklığı ve öfkeye yol açtı. Konuya ilişkin tepkilerini gösteren isimler arasına bu kez de Mark Cuban adını yazdırdı.

  Mark Cuban’ın Açıklamaları

  Dogecoin ve Bitcoin (BTC) destekçisi, milyarder iş insanı ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, geçtiğimiz hafta sonu tasarı Senato oyu almadan önce konuya ilişkin bir açıklamada bulunmuştu. The Washington Post’a konuşan Cuban, kripto dünyasındaki büyüme ile e-ticaret ve genel olarak internetin yükselişi arasındaki benzerliklere vurgu yapmıştı. Konuya ilişkin olarak Cuban konuşmasında şu ifadelere yer vermişti:

  “Bu büyümeyi engellemek, 1995 yılında insanlar kredi kartı dolandırıcılığından korktuğu için e-ticareti durdurmaya benziyor veya insanlar ilk başta karmaşık bulduğu ve ne yapmaları gerektiğini anlamadıkları için, internet sitesi oluşturmayı düzenlemeye benziyor.”

  Mark Cuban’ın Kripto Para Sektörüne Desteği

  Kripto para sektörüne verdiği açık desteklerle popülaritesini artıran Mark Cuban, Mayıs ayında yaptığı bir açıklamasında kriptoların artık tamamen olgunlaştığını ve kriptolar olmadan nasıl yaşadığımızı anlayamayacağımız bir noktaya geleceğimizi iddia etmişti. Mark Cuban, onaylanan yasa tasarısına karşı çıkmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle