Ethereum (ETH) fiyatı 2 bin doların üstünde tutunamadı

  Lider altcoin Ethereum fiyatı ABD doları karşısında düzeltme yapmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. ETH fiyatı 2 bin dolar üzerinde kalıcı olamayıp düşmeye başladı…

  Ethereum (ETH) fiyatı son dönemde yeni bir ATH görerek 2 bin doların üzerine çıkmayı başardı. ETH fiyatında kısa süreli yükseliş ivmesi yerini satış baskısına bıraktı. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre ETH fiyatı bin 850 doların üzerinde kalırken, yönünün yukarı yönlü olması dikkat çekti. 

  Geçtiğimiz gün Ethereum fiyatı istikrarlı bir şekilde yükseldi ve ABD dolarına karşı 2 bin dolarlık ana direnci aşmayı başardı. Kripto para dünyasının önde gelen analistlerinden Aayush Jindal, son analizinde Ethereum grafiğini yorumladı. Uzmana göre fiyat şu anda bin 850 dolar ile 100 basit hareketli ortalamanın üzerinde güzel bir şekilde işlem görmeye devam ediyor.

  Ethereum Fiyatında Trend Devam Ediyor 

  Kraken kripto para borsalarından alınan verilere göre 4 saatlik ortalamada Ethereum fiyatında bin 860 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi bulunuyor. ETH/USD paritesinin yakın vadede 2 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması muhtemel görünüyor. Ethereum momentum kazanırken, altcoin yatırımcıları da ETH fiyatındaki rallinin ne zaman başlayacağını merak ediyor.

  Ethereum geçtiğimiz haftadan bu yana yükselerek pozitif bölgeye ilerlemek için önemli görülen 2 bin dolar barajını da geçmeyi başardı. ETH fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 2 bin 40 dolarlık seviye görüldü. 

  ETH Fiyatında Teknik Göstergeler

  Ethereum fiyatı bin 950 dolar seviyesinin üzerine çıkmaya çabalarken, bunu başaramaması halinde daha düşük seviyeye düzeltme görebilir. Ünlü kripto para analisti Aayush Jindal’in teknik analizine göre aşağı yönde ilk büyük destek bin 850 dolar seviyesinde yer alıyor. 

  Lider altcoinin fiyatında düşüşün devam etmesi durumunda bin 813 dolara kadar geri çekilme görülmesi muhtemel görülüyor. Öte yandan ETH/USD paritesi için RSI endeksi hala 50 seviyesinin üzerinde kalmasıyla yükseliş trendini sürdürebilme potansiyelini taşıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle