Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Kasım 2022

  Kripto para piyasasında FED’in faiz kararı sonrası satış baskısı ağırlığını hissettirmeye başladı. Küresel piyasalarda yaşanan sert satışlar en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında dalgalanmaya yol açtı. Volatilite azalsa da piyasa değerine göre ilk 10 listesinde bulunan kripto paralarda önemli fiyat hareketleri görülüyor.

  3 Kasım 2022 Perşembe gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO'su Changpeng Zhao, Hindistan'daki kripto para vergi kararını yorumladı. Bu hamlenin kripto sektörünü kötü etkileyeceğini söyleyen CZ, ağır verilerin ülkedeki kripto yatırımlarını bitireceğini belirtti. 

  Yeni teknolojiler alanına büyük yatırımlar yapan Singapur, kripto para alanında da dikkat çekmeye başladı. Blockchain geliştirmeleriyle gündeme gelen Singapur Para Otoritesi (MAS), ülkeyi blockchain merkezi yapmak için çalışmalara hız verdi.

  ABD merkezli önde gelen kripto para madencilik şirketlerinden Marathon Digital, Ekim ayında 615 adet BTC kazıyarak rekor kırdı. Ayı piyasası döneminde bile tarihin en yüksek aylık gelirini elde eden şirket sektöre umut oldu.

  Facebook‘un ana şirketi Meta, Instagram’a NFT oluşturma ve satma özelliği getirmek için harekete geçti. Bu kapsamda merkezi olmayan veri depolama protokolü Arweave’yi entegre eden şirketin ardından AR coin fiyatında ciddi bir yükseliş hareketi görüldü. 

  Ulusal basında ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü yasa dışı bahis soruşturması gündem oldu. Soruşturma kapsamında geçtiğimiz aylarda öldürülen Halil Falyalı'ya ait 30 milyon dolarlık kripto paraya el konulduğu öğrenildi. 

  Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, DOGE grafiğiyle ilgili önemli seviyeye dikkat çekti: “Yükseliş, 200 günlük MA ve eski zirvelerin üzerindeki kırılmaya bağlı olarak grafiğinde anlam ifade ediyor.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yüzde 1.55 oranında değer kaybıyla kritik seviye olan 20 bin dolar desteğine kadar geriledi. Lider altcoin ETH ise yüzde 2’ye yakın kayıpla 1.500 dolardan işlem görüyor. XRP, ADA ve SOL coin fiyatlarında kademeli düşüş devam ederken BNB ve DOGE fiyatlarındaki yükseliş yatırımcıları sevindiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle