Kripto Para

Kredi kartı devinden kripto kart hamlesi!

  Dünyaca ünlü kredi kartı ve ödeme devi Visa, kripto para sektörüne yönelik bir hamle daha yaparak, kripto hayranlarını heyecanlandırdı. Avustralya’da start up projesi olarak başlayan CryptoSpend ile Visa arasında ortaklık yapıldığı duyuruldu…

  Finans dünyasının önde gelen ödeme ve kredi kartı şirketlerinden Visa, kripto para sektörüne adım atmaya devam ediyor. Şirket, son olarak Avustralya merkezli start up projesi olarak başlatılan CryptoSpend ile ortaklık kurdu. İki şirket, kripto para ödemelerini daha kolay hale getirebilmek için kullanıcılara fiziksel bir banka kartı verecek. 

  CryptoSpend şirketi, iki sınıf arkadaşı gencin start up projesi olarak hayata geçti. CryptoSpend ile ödeme devi Visa ortaklığı şimdiden kripto para hayranlarını heyecanlandırmaya yetti. Konu hakkında Avustralya Mali İncelemesi’nin açıklamasına göre bu ortaklık sıkı bir denetimden geçirildi.

  BTC Uyumlu Banka Kartı 

  Kullanıcı bilgilerinin gizliliği, güvenliği ve kara para aklama ile mücadele bakımından uyumlu olup olmadığını garanti etmek için bir dizi denetleme yapıldı. Mali kurumun ilerleyen günlerde bu ortaklığa onay vermesi durumunda kripto para kartı çıkartılacak. CryptoSpend, bu onayın ardından perakende kuruluşlarda ve konaklama yerlerinde kripto para birimleri ile ödeme yapabilmenin önünü açacak.

  CryptoSpend uygulamasının kullanıcıları, piyasadaki rakipleri gibi kripto para birimini fiat paraya dönüştürmeden bu ödemelerin yapılmasını hedefliyor. Avustralyalı şirket, doğrudan Bitcoin ile satın alma işlemi yapmaya hazırlanıyor. 

  Visa ve Mastercard’ın Kripto Rekabeti

  Finans dünyasının önde gelen ödeme şirketlerinden Visa ve Mastercard, günlük alım satım işlemleri için kripto para birimlerini kullanmanın yollarını arıyor. Bitcoin başta olmak üzere diğer dijital para birimleri ile yapılan harcamayı kolaylaştırmaya yönelik çaba gösteren iki şirket, yeni hamlelerle gündeme geldi. 

  Visa ve Mastercard dışında PayPal da kullanıcılarına kripto para hizmeti sunmaya başlamıştı. Hatta PayPal’dan gelen bu hamle, Bitcoin fiyatında tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunun kırılmasında önemli bir itici güç olmuştu. CryptoSpend ile Visa ortaklığı da Avustralyalı tüketicilere ilk kez kripto para ile ödeme yapma imkanı tanıyacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle