Kripto Para

SOL coin’de neler oluyor? Yeni ATH beklentileri!

  Geçtiğimiz aylarda elde ettiği ani ve sert yükselişlerle birçok yatırımcının radarına giren Solana (SOL), bazı analistlere göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) bile geride bırakabilir. Bu konuda iddialı konuşan “Smart Contracter” isimli analist, Solana için fiyat hedeflerini açıkladı.

  Kripto para piyasaları, özellikle 2021 yılında dönemsel olarak bir ya da birkaç kripto para biriminin çok ani ve sert yükselişlerine sahne oldu. Yılın başlarında bunun en net örneğini Dogecoin (DOGE) gösterirken, yaz aylarında ise bu bayrağı Solana (SOL) devraldı. Beklentilerin üzerinde yükselerek birçok yatırımcının radarına girmeyi başaran Solana, birçok analiste göre ilerleyen dönemlerde daha fazla yükselişler elde edebilir. Bu yönde düşünen “Smart Contracter” isimli popüler kripto para analisti, SOL’un Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) bile geride bırakabileceğini düşünüyor.

  Smarter Contracter’ın Paylaşımları

  Popüler analist Smart Contracter’a göre Solana, mevcut seviyesinden 4 katlık bir yükseliş elde edebilir. Tahminlerini “Elliot Dalga Teorisi” dayanağı ile sunan analist söz konusu tahmin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  “Aylık hatırlatma, Solana (SOL) 900 dolar olacak. Şaka değil… ETH/BTC paritesi iyi görünüyor, SOL/BTC paritesi iyi görünüyor, SOL/ETH paritesi de iyi görünüyor, bu yüzden doğal olarak SOL benim en büyük çantam ve Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi bir performans gösterdiğine inanıyorum.”

  “SOL, BNB’yi Takip Ederse 900 Doları Görebilir”

  Smart Contacter, öte yandan Solana’nın, 2021 yılının Ocak-Mayıs arası dönemlerinde %1.600’den fazla değer artışları yaşayan Binance Coin’in (BNB) izinden gidebileceğini düşünüyor. Solana’nın yaz aylarında elde ettiği ani yükselişlerin daha iyi performanslarını bu dönemde BNB göstermişti. Analist, bu tahmini için ise “Aynı hisler, aynı anlatılar… Solana, BNB’nin rallisini takip ederse 900 dolara gidebilir” sözlerini kullandı.

  SOL Yeni Bir ATH Belirleyebilecek Mi?

  Analistlerin, “Ethereum rakibi” olarak gösterilen Solana için birçok pozitif yönlü senaryosu bulunuyor. Bu noktada Solana’nın sağladığı düşük işlem ücretlerinin, Ethereum’a akan sermayenin büyük kısmını almasına yardımcı olacağı öngörüsü ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda 215 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kıran Solana, 22 Ekim Cuma günü elde ettiği yükselişlerle yeni bir ATH beklentisi oluşturdu. Ancak SOL, daha sonra 200 dolar civarında dengelendi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle