NEM (XEM) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda kripto para geliştiricilerinin ve markasını Blockchain’e taşımak isteyenlerin yakın takibindeki XEM Coin hakkında bilgiler vereceğiz. XEM Coin nedir, nasıl alınır, geleceğe dair fiyat tahmini ne, proje amacı ne, avantajları, dezavantajları neler gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

  NEM (XEM) Coin Nedir?

  NEM (XEM) Coin, NEM ekosisteminde çalışan kripto para birimidir. XEM Coin ile Nem ekosistemine dahil olan NemNIS1, Symbol from Nem, Nem Ventures gibi alanların tümünde işlem yapılabilir. XEM Coin, markalara teşvik olarak ödenebilen ve Blockchain uyumlu bir markayı yaratmak için kullanılabilen bir kripto paradır. Yeni coin üreticileri veya uygulama geliştiriciler, Nem Ventures’te yer alan kuluçka adı verilen programa dahil olarak kendi projelerini tanıtabilirler.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  NEM (XEM) Coin projesinin amacı sadece kripto para ticaretini değil kripto piyasasına katkı sağlayacak projelerin tanıtımını da desteklemektir. Proje bir ekosistem yaratmayı ve bu ekosistemde pek çok farklı imkanı XEM Coin sahiplerine sunmayı amaçlamıştır. XEM ödemeler ile Nem Hub üzerinden sosyal madencilik yapmak mümkün kılınmıştır. Diğer yandan XEM sahipleri, NemNS1’de Blockchain uyumlu yeni uygulamalar yaratabilir, Stmbol from Nem’de işlerini Blockchain’e bağlayabilirler. Nem Ventures ile projelerini kuluçkaya yatırıp fon elde edebilirler. Proje hakkında diğer bilgileri, şu adresindeki Whitepaper’dan edinebilirsiniz.

  NEM Coin Yorum

  XEM Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, Nem Communıty ağından söz ediyorlar. NEM ekosistemine dahil olan Nem Communıty’de yeni markalar oluşturmak için bir çok uygulamadan XEM ödeme ile yararlanabildiklerini belirtmişler. Bir markayı Blockchain’e entegre etmek yerine sıfırdan marka yaratmak için bu alanı kullandıklarını açıklamışlardır. 

  XEM Coin Geleceği

  XEM Coin geleceği hakkında tahmin yapan uzman analistler, XEM değer kazanım olasılığından söz ediyorlar. Uzman analistlere göre XEM Coin 2021’de kurumsal yatırımcıların alım taleplerini karşılayabilir. Analistler, 2021 senesi Ağustos ayında XEM Coin fiyatının 0.20 dolar ile 0.25 dolar arasında olabileceğini açıklıyorlar.

  XEM Coin Fiyatı

  An itibari ile 1 NEM fiyatı %nem+try% TL. Döviz cinsinden ise %nem+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, XEM 24 saatte %nem+yuzde%.

  XEM Coin’in fiyatı, yatırımcıların alım-satım taleplerinin oranına, kripto para piyasası volatilitesine, anlık olumlu olumsuz haberlere göre her an değişebilir. Yatırımda beklenmedik kayıpların olmaması için güncel fiyat kontrolü ardından alım-satım yapılmalıdır. 

  NEM (XEM) Coin Nasıl Alınır?

  XEM Coin almak için yapılacaklar:

  • 1. Adım: XEM Coin edinmek için onun işlem gördüğü borsalara erişilmelidir. Bu yüzden XEM Coin’in yer aldığı Binance, Bithumb, Huabi Global gibi borsalardan birine giriş yapılır.
  • 2. Adım: Seçilen borsada hesap açılış menüsüne girilip, görüntülenecek KYC işlem adımları tamamlanmalı ve hesap oluşturulmalıdır.
  • 3. Adım: Açılan hesaba ise borsanın para yatırma sekmesinden seçilen bir yöntem ile para transfer edilir.
  • 4. Adım: Borsadan XEM Coin paritesinin görüntüleneceği satın alma işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Bu bölümde XEM Coin için görüntülenen güncel fiyattan veya daha uygun fiyat girişinden XEM Coin alım emri tanımlanır.
  • 6. Adım: Emir onayı ile sanal cüzdana gelen coinler burada veya daha güvenli olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Adımların doğru izlenmesi ardından satın alma başarıyla tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  XEM Coin avantajları:

  • İşi Blockchain’e Uyumlama: XEM Coin sahipleri işlerini be hizmetlerin Nem ekosistem üzerinden Blockchain’e entegre edebilirler.
  • Fon Sağlama: Bir proje yaratacak olan XEM Coin sahipleri, projelerini Nem ekosistemde kuluçkaya koyarak, bu projeye destek vermek isteyenlerden fon alırlar. 
  • Hız: XEM Coin ile takas veya transfer işlemlerinde dakikalık bekleme süresinde onay alınır. 

  Dezavantajları Ne?

  XEM Coin dezavantajları:

  • Saldırı Riski: XEM Coin sanal cüzdanda saklanırken eğer borsalara yönelik bir saldırı olursa bakiye risk altına girebilir. Bu yüzden XEM Coin’in donanım cüzdanda çevrimdışı saklanması tercih edilir.
  • Fiyat Oynaklığı: XEM Coin, kripto para piyasası volatilitesine bağlı olarak anlık fiyat değişimi yaşar. Bu durum sürekli fiyat takibini ve buna zaman harcamayı gerektirir.
  • Merkeziyetsiz Finansa Uzaklık: XEM Coin kredi vermek veya stakingle pasif gelir elde etmekten çok yeni projelere atılmak için kullanılır.

  Sonuç

  XEM Coin, Nem ekosistemde kullanılan kripto paradır. İşlem hacmi geniş borsalardan alınabilen XEM Coin’in 2021’de değerlenmesi analistlerce bekleniyor. Eğer tahmini fiyatları görebilirse, 2021 bitmeden kar sunabilecek. NEM projesi Japonya menşeli olması dolayısıyla kripto para kullanıcıları tarafından oldukça rağbet göre bir proje. 2015’ten beri piyasada var olan XEM Coin, oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Hacimli borsalarda işlem görmesi de onun için önemli bir avantaj.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle