Dalga teorisi BTC için umut veriyor! Düşüş bitiyor mu?

  Kripto para piyasasında, Bitcoin’in (BTC) çok sert düşüşü sonrası fiyat tahminleri de genel olarak güncellendi. Her ne kadar BTC toparlanmaya başlamış olsa da olumsuz tahminler gündeme gelmeye devam ediyor. Ancak ünlü analist Jurrien Timmer’a göre BTC düşünüldüğünden çok daha hızlı toparlanacak.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Nisan’da 64 bin dolar seviyesinin üzerine kadar çıkan BTC için kayıp %50’nin üzerine çıkmış oldu. Piyasadaki birçok yatırımcı, ilk kez bu kadar büyük bir gerileme ile karşılaştı. Bu da haliyle piyasadaki paniğin artmasına neden oldu. Artan panik ile birlikte BTC hakkında yapılan fiyat tahminleri de genel olarak aşağı yönlü şekilde güncellendi. Ancak ünlü analist Jurrien Timmer, buna rağmen konu hakkında olumlu düşünüyor.

  Bitcoin büyük gerilemenin ardından toparlanmaya başladı. Bu durum piyasadaki panik havasını bir nebze de olsa dağıttı. Ancak BTC’nin ATH bölgesi olan 64 bin dolar seviyesi düşünüldüğünde, BTC’nin hala engin sularda yüzdüğünü söylemek mümkün. Bu durum boğa koşusunun bittiği düşüncelerinin gündeme gelmesine neden olsa da aslında BTC beklenenden daha hızlı toparlanarak yatırımcıları tekrar umutlandırdı. Analist Jurrien Timmer da konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  Timmer 5 Dalgalı Düşüşün Bitmek Üzere Olduğunu İddia Etti

  Timmer BTC’nin, birçok indikatöre göre beklenenden ve düşünülünden çok daha hızlı şekilde toparlanacağını düşündüğünü ifade etti. Twitter üzerinden yorumlarını paylaşan Timmer, BTC’de 5-wave (5 dalgalı) düşüşün bitmek üzere olabileceğini ifade etti. Ünlü analiste göre bu aşamadan sonra BTC yeniden 64 bin 870 dolar bandına kadar uzanan bir yükseliş dalgasına girebilir.

  Elliot Dalga Teorisine Göre Olası Yükselişteki Kritik Noktalar

  Yaşanan düşüşün toplamda 5 dalgadan meydana geldiğini ifade eden Timmer, üçüncü dalganın en sert olanı olduğunu öne sürdü. İlk iki dalganın “daha hafif” geçtiğini ifade eden Timmer, son iki dalganın da ilk iki dalgaya eşdeğer olabileceğini söyledi. Analiste göre 30 bin dolar bandından sonra başlayan yükselişte gelecek olan ilk dalga da bu nedenle çok etkili olmayacak. Analistin “Elliot dalga teorisi” ile dile getirdiği tahminine göre BTC yükselişinde 47 bin 079 dolar seviyesi, yukarı yönlü kritik bir kırılma noktası olacak. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle