GreenTrust (GNT) Token Nedir Hangi Borsada Var?

  Piyasaların son dönem gözde kripto projelerinden olan GNT, karbon nötr bir ağ olmasıyla öne çıkmayı başardı. Uzun süredir devam eden piyasa belirsizlikleri ve riskler ise GreenTrust (GNT) başta olmak üzere diğer birçok proje üzerinde de baskı yaratmaya devam ediyor. Yatırımcıların bir süredir yakından takip ettiği varlıklardan olan GreenTrust (GNT) Token’nın mevcut piyasa hareketi ise dikkat çekiyor.

  GreenTrust (GNT) projesinin öne çıkan detaylarını ve merak edilen yönlerini bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.  

  GreenTrust (GNT) Coin Nedir?

  GreenTrust, Binance Smart Chain (BSC) ağına dayanan çevreci bir kripto para birimidir. GreenTrust Token (GNT), karbon nötr ağa sahip ilk Utility Token olarak tanımlanmaktadır. Sürdürülebilir, merkezi olmayan bir blok zincir uygulamasıdır. GNT ise BSC ağını temel alan ve sürdürülebilir DeFi uygulaması içinde çalışan bir kripto para birimidir. 

  GreenTrust (GNT) Projesi ve Whitepaper

  GreenTrust Token (GNT), blok zincir teknolojisinin karbon emisyonunu karşılamak ve kripto para birimlerinin süreçlerinde ve uygulamalarında sürdürülebilir enerji kullanımını teşvik eden çevreci bir projedir. Son dönemde özellikle PoW algoritması kullanarak ciddi enerji sarfiyatı gerçekleştiren projelerle ilgili başlayan tartışmalar nedeniyle GreenTrust (GNT) çevreci hedefleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Bu kapsamda GNT, karbon nötrlüğünün karbon ayak izini ölçme, azaltılması ve dengeleme taahhüdü ile sağlanabileceği hedefini taşımaktadır. 

  GNT ağının söz konusu karbon ayak izini ölçmek için GreenTrust TOken modeli geliştirilmiştir. Teknik makale ve teknik analizlerinde de öne çıkan bu tür hedefleri sayesinde projenin gelecek vaat ettiği ifade edilmektedir. GNT işlemlerinin sayısını eşdeğer CO2 emisyonu ile dinamik olarak ilişkilendiren bu model, CO2 emisyonlarını azaltmak ve dengelemek için proje ekibi tarafından girişimler başlatılması ve hızlandırılması amaçlanmaktadır. Telafi ve kaynağı azaltma hedefleri bu kapsamda ön plana çıkmaktadır. 

  Yeşil ekonomi hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik farklı paydaşlar ve geliştiriciler ile işletmelerin teşviklerini blok zincir teknoloji üzerinde yürütmektedir. İşlemlerin hız ve maliyetleri açısından verimliliğin ve aynı zamanda performans sağlayan Proof of Staked Authority (poSA) mutabakat mekanizmasını kullanan BSC – BEP- 20 ağını kullanmaktadır. Proje hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve detaylarını görüntülemek için: https://greentrusttoken.com/ resmi bağlantı adresini kullanabilirsiniz.   

  GreenTrust (GNT) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  GreenTrust (GNT), sürdürülebilir çevreci bir proje olarak tasarlanmıştır. Anonim geliştiriciler tarafından oluşturulan ve topluluk odaklı olarak faaliyet gösteren projenin geniş bir etki alanı bulunmaktadır. Bireysel ve kurumsal tüm yatırımcılara likidite üzerinden kazanç elde etme fırsatı da sağlamaktadır. Yatırımcılar aynı zamanda GNT Token yönetiminde de söz sahibi olabilmektedir. 

  Farklı paydaşlar, geliştiriciler ve işletmelerin teşviklerini yeşil ekonomi hedefleri doğrultusunda oluşturmak için blok zincir teknolojisini kullanmaktadır. Topluluk odaklı faaliyetleri ise yatırımcıların proje üzerinde söz sahibi olmasını sağlamaktadır.  

  GreenTrust (GNT) Token Kullanım Alanları Neler?

  Binance Smart Chain (BSC) BEP – 20 ağını temel alan GNT, yüzde 0 ücret politikası ile birçok işlevsel amaçla kullanıma sunulmuştur. Kullanıcıların GNT’yi sorunsuz şekilde giriş ve çıkış işlemleriyle gerçekleştirmesine olanak vermektedir. Ayrıca hem kurumsal hem de bireysel yatırımcıların likidite üzerinden kazanç elde etmelerini sağlar. 

  Staking ve işlem üzerinde olan token kazancının aynı anda gerçekleştirilmesini hedeflemektedir. Ayrıca GNT projenin yönetimine katılmak için de kullanılabilir. İşlem gördüğü piyasalarda ise GNT yatırım amacıyla kullanılabilir. 

  GreenTrust (GNT) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  GreenTrust Token (GNT) projesinin rakiplerinden ayrılması ve öne çıkmasındaki temel hedef çevreci bir politika yürütmesinden kaynaklanmaktadır. Bu yönüyle GNT başarılı bir çevreci anlayışı olan kripto projesi olarak benzersiz bir yapıdadır. GreenTrust (GNT) projesinin öne çıkan özellikleri ve sunduğu benzersiz çözümlerden bazıları ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Karbon ayak izi ve CO2 emisyonlarının çevreye verdiği zararların en aza indirilmesine yönelik önemli çözümler sunar. 
  • 2021 yılında kripto para madenciliğinin çevreye vermiş olduğu zararların telafisi için 25.000 ağaç dikme hedefiyle çevreci hedeflere sahiptir. 
  • İşlemlerin hızı ve maliyetleri açısından hem daha verimli hem de daha iyi performansa sahip olması için Proof of Staked Authority (PoSA) mekanizmasını kullanan BSC – BEP20 ağını baz olmaktadır. 

  GreenTrust (GNT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Sürdürülebilir çevreci bir proje olmasıyla avantajlı yönleri ağır basan GreenTrust (GNT), diğer birçok projede olduğu gibi çeşitli dezavantajlara da sahiptir. Bu nedenle yatırım amaçlı tercih edeceklerin tüm yönleriyle projeyi değerlendirmesi gerekir. GreenTrust (GNT) avantajları:

  • Ekstra token kazancı için çevrimiçi cüzdanlarda ve likidite havuzlarında kilitlenip biriken ödüller sunar. 
  • Çevreci projelerden olmasıyla gelecek vaat etmektedir. 
  • Kullanıcılarının sınır ötesi cüzdanlar arası transfer gerçekleştirmelerini sağlar. 

  GreenTrust (GNT) dezavantajları:

  • Piyasalarda erişilebilirliği oldukça düşüktür. 
  • Kripto piyasalarının tüm risklerini barındırır. 

  GreenTrust (GNT) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Kripto sektörünün öne çıkan bazı borsalarında GNT listelenmektedir. Ticaret hacmi ve piyasa değeri ile öne çıkan ve GNT listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • PancakeSwap
  • Unocoin
  • CoinTiger  

  GreenTrust (GNT) Coin Piyasa Bilgileri

  Maksimum arzı 126 trilyonun üzerinde belirlenen GNT, piyasa değeri ve sıralaması açısından beklentilerin oldukça altındadır. Yüksek arza sahip olması da bu durumun yaşanmasında etkili görülmektedir. Mayıs 2021’de 0,00013 dolar seviyesine gelerek tüm zamanların en yüksek değerini görmeyi başarmıştır. 

  Piyasalarda devam eden riskler ve uzun vadede ortaya çıkan belirsizlikler nedeniyle GNT yatırımcıları da bir süredir projeyi takip listesine almıştır. GreenTrust (GNT) piyasa verilerine ve analistlerin GNT hakkında fiyat tahminlerine ilişkin detaylı incelemeleri analiz sayfamızda bulabilirsiniz. 

  GreenTrust (GNT) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  GNT listeleyen platformlara kayıt olduktan sonra satın alma işlemleri yapılabilir. Güvenli bir şekilde portföylerine GNT eklemek isteyenlerin doğru platformları tercih etmeleri gerekecektir. GreenTrust Token (GNT) satın almak için kısaca şu adımlar takip edilmelidir:

  • 1. Adım: GNT listeleyen (PancakeSwap, CoinTiger vb.) borsalara erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Ücretsiz kayıt işlemleri tamamlanır. 
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama ve aktivasyon adımları izlenir. 
  • 4. Adım: Banka/kredi kartı veya diğer ödeme yöntemleri ile para aktarılır. 
  • 5. Adım: USDT, INR, CAKE, WBNB gibi çiftler üzerinden takas – alım yapılır. 
  • 6. Adım: Güvenilir cüzdanlarda saklanır.  

  Özet Olarak

  Çevreci özellikleri ve hedefleriyle öne çıkan GreenTrust (GNT) projesi, sürdürülebilir DeFi uygulaması içinde çalışabilen bir kripto para birimi olarak tasarlanmıştır. Hem bireysel yatırımların hem de şirketlerin yeşil ekonomiye geçişlerinde önemli bir basamak olmayı hedefler. Hem çevreci hem de yeni nesil merkeziyetsiz finans anlayışını uygun olarak geliştirilmiştir. Yatırım yapmak isteyenlerin mevcut piyasa risklerini göz önünde tutarak işlem yapmaları önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle