BTC fiyatında 100 bin dolar ihtimali değerlendirildi

  Kripto para piyasasında Bitcoin fiyatındaki gerileme yatırımcıları endişelendirse de uzmanlardan pozitif yönde açıklamalar geliyor. Son olarak Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yatırımcıları umutlandıran açıklamalar yaptı…

  Kripto para piyasası hakkında zaman zaman açıklamalar yapan emtia uzmanı Mike McGlone, son açıklamasında Bitcoin (BTC) geleceğine değindi. Mayıs ayında kripto para piyasasında büyük düşüş yaşanmasına rağmen uzman gelecek hakkında umutlu konuştu. Mike McGlone’a göre Bitcoin fiyatının 100 bin dolara çıkma ihtimali, onun 20 bin dolara düşme ihtimalinden daha fazla.

  Bitcoin fiyatının geleceği merak konusu haline gelmişken, nisan ayındaki rallinin zirvesinden uzak fiyatlama yapılıyor. Bloomberg Galaxy Crypto Index raporuna göre Bitcoin, önceki zirvesine göre daha güçlü, daha yükseliş potansiyeli barındıran ve daha az genişlemiş durumda. Uzmanlar, lider kripto para biriminin 6 haneli fiyata ulaşmasını artık çok daha yakın görüyor

  “Bitcoin Fiyatı Keskin Şekilde Yükselecek”

  Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, piyasadaki durumu inceleyerek Bitcoin’in 2021 yılındaki hareketlerini yorumladı: “Bitcoin’in 2021’deki durumu sağlam. 2020'nin sonuna doğru Bitcoin verileri, para biriminin 2021'de keskin bir şekilde yükseleceğini ortaya koydu. Bu kapsamda güçlü desteklerin oluştuğunu görüyoruz.”

  Kripto para piyasasında önde gelen bazı analistler ile fikir ayrılığı yaşayan deneyimli emtia uzmanı, Bitcoin fiyatında 100 bin dolar ihtimalini şu şekilde değerlendirdi: “2020 yılında, 260 günlük fiyat oynaklığı, başta S&P 500 olmak üzere çoğu büyük varlık sınıfına kıyasla en düşük seviyesine düşmüştü. Geçen yılki arz daralması, kurumsal portföylere geçişi, Ethereum vadeli işlemleri ve Kanada ile Avrupa'da ETF'lerin eklenmesi sayesinde, Bitcoin'in 100 bin dolara yükselmesi, 20 bin doların altına inmesinden daha gerçekçi.”

  Bazı Analistler Düşüş Bekliyor

  Öte yandan kripto para piyasasının popüler analistleri ise kısa ve orta vadeli zaman dilimlerinde Bitcoin fiyatı için yükseliş beklentisini kabul etmiyor. Analistler geleneksel finansal göstergelerin 16 bin dolarlık dibe işaret ettiğine dikkat çekerek BTC fiyatında daha fazla düşüş konusunda yatırımcıyı uyarıyor. Bunlar arasında yer alan kıdemli trader Peter Brandt ise, BTC fiyat düzeltmesinin en kötüsünün henüz yaşanmadığını söyledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle