Glassnode raporu açıkladı: BTC madencileri satış yapacak mı?

  Kripto para piyasasındaki son veriler, Bitcoin madencilerinin satış yapıp yapmayacağını ortaya koydu. Bitcoin fiyatının düşmesine neden olan madenci satışlarının önümüzdeki haftalardaki görünümü Glassnode verilerinde netlik kazandı…

  Zincir içi veri analiz kaynağı Glassnode, Bitcoin piyasası hakkındaki son haftalık raporunu yayınladı. Bu raporda BTC madencilerinin yüklü miktarda satış yapacağına dair artan endişeleri gideren açıklamalara yer verildi. Buna göre önümüzdeki haftalarda BTC madencilerinin satış yaparak Bitcoin fiyatı üzerindeki baskıyı artırması ihtimal dahilinde görülmüyor.

  BTC Madencilerinin Satış Endişesi

  Lider kripto para birimi Bitcoin yatırımcılarının son dönemde en çok tedirginlik yaşadıkları konulardan biri de madencilerin satış yapıp yapmayacağıydı. Bitcoin madenciliği ekipmanları ve hash oranı Çin dışına taşınırken madenciler yüklü miktarda masraflarla karşılaştı. Bu masrafları karşılamak için BTC satacağı iddia edilen madencilerin durumu analiz edildi

  Çin’den taşınmak durumunda kalan Bitcoin madencilerinin uzun süredir dokunmadıkları kripto paraları satarak BTC fiyatı üzerinde satış baskısını arttırabileceği konuşuluyor. Satış baskısının artmasının yanı sıra Bitcoin hash oranı azaldığı için Bitcoin fiyat hareketine ikili darbe yapabilecek bu gelişmeler yatırımcıların en büyük korkusu haline geldi. 

  Bitcoin Madencileri Geçiş Sürecinde

  Bu durumu inceleyen Glassnode veri analiz firmasının ekibi, madenci durumunun kontrol altında gözüktüğünü belirtti. Bitcoin madencileri geçiş sürecinde oldukları için hala çevrimiçi olanların da önümüzdeki günlerde bir talih kuşu beklediğini söyledi. BTC ağının zorluğu önümüzdeki günlerde tarihin en büyük düşüşü olarak yaklaşık yüzde 25 oranında azalacak.

  Bitcoin zorluğunun düşmesi, Bitcoin madenciliği yapmanın eskisine göre çok daha kolaylaştığı anlamına geliyor. Ağ katılımcılarının hash oranı ve zorluk seviyesi yeniden yükselene kadar kazançları arttırması bekleniyor. Bu yüzden Bitcoin madencilerinin kazançlarını artırma imkanları varken satış yapma fikrine sıcak bakılmıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle