Kripto Para

Kriptolar 2022’de nerede olacak? Heyecanlandıran tahmin

  Kripto para piyasalarında, oldukça verimli geçen 2021 yılından sonra 2022 yılının nasıl geçeceği ile ilişkili yorumlar ve tartışmalar gündeme gelmeye devam ediyor. Bu konuda fikir belirten BlockFi kurucularından Flori Marquez, 2022’de Bitcoin (BTC) ödüllü kredi kartlarına karşı büyüyen ilgiden dolayı FOMO beklediğini ifade etti.

  Kripto para piyasaları, 2021 yılında tarihi bir büyüme elde etti. Piyasalar daha önce 2017 yılında topyekün bir değer artışı ile karşılaşmış ve dünyanın birçok noktasında gündeme gelmişti. Ancak 2021 yılında bu boğa koşusunun daha büyüğü gerçekleşti ve kripto paralar, dünyanın her yerinde ana akımda yer almaya başladı. Gelen bu büyük ve yoğun ilgi ile birlikte neredeyse tüm kripto para birimleri yeni ATH seviyeleri belirledi ve kripto paralara karşı ilgi gittikçe arttı. Bu aşamadan sonra, piyasalarda 2022’nin nasıl geçeceğine ilişkin yorum ve tartışmalar gündeme gelmeye başladı.

  Ünlü Yönetici Daha Fazla Benimsenme ve FOMO Bekliyor

  Kripto para piyasaları 2022’de bir kez daha boğa koşusu görecek mi, yoksa piyasalarda ayı hakimiyeti mi yaşanacak? Yeni yılda dev büyümenin devam edip etmeyeceği konusunda yapılan yorumlara bir yenisi de BlockFi’nin kurucu ortaklarından olan Flori Marquez’den geldi. Marquez, verdiği bir röportajında, yeni yılda FOMO (Fear of missing out – Fırsatı kaçırma korkusu) beklediğini dile getirdi. Marquez, müşterilerinin “Bitcoin ödüllü kredi kartlarına” yoğun bir ilgi gösterdiğini ifade etti ve “Yeni yılda çok daha fazla benimsenme ve FOMO bekliyorum” sözlerini dile getirdi.

  Marquez, İstatistikleri Ortaya Koydu

  Yahoo Finance ile kripto paraların ve Bitcoin’in (BTC) geleceği ve gidişatı ile ilgili röportaj veren Marquez, söz konusu röportajda BlockFi şirketinin elde ettiği verileri ilginç istatistik rakamlarıyla ortaya koydu. Ünlü yönetici, ABD vatandaşlarının BTC konusunda çok ciddi oranlarda adaptasyon yakaladıklarını ve şirketin dev hareketler tespit ettiğini ifade etti. Marquez, 2020’den bu yana BTC’nin %112 oranda getiri sağladığını ve aynı süreçte altının %4 ve S&P 500’ün de %24 oranlarında getiri sağladığını ifade etti.

  “5 Yıl Önce ABD’lilerin Yarısı Kripto Parayı Hiç Duymamıştı”

  Flori Marquez, söz konusu röportajında konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Son 1 aydaki volatiliteye ve düşüşe rağmen Bitcoin geçen seneden bu yana en iyi yatırım olma özelliğini hala koruyor. Bu yıl kripto paralar için olağanüstüydü. Biz de bazı hareketler hakkında fikir sahibi olmak için verileri ciddi bir şekilde incelemeye karar verdik. İlginç sonuçlar var. Örneğin 10 kişiden biri bu yıl kripto para hediyesi vermeyi düşünüyor…

  Bugün ABD vatandaşlarının 3’te 2’si, kripto paralar hakkında konuşmayı tercih ediyor. Ancak bu sayı 5 yıl önce sadece %1 seviyesindeydi. Yine 5 yıl önce ABD vatandaşlarının %1’i kripto para işlemleri yapmıştı ve %50’si de kripto paralar ile ilgili hiçbir şey duymamıştı…”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle