Kripto Para

Binance ETH işlemlerini bir süre durduracak!

  Kripto para dünyasının en büyük borsası olan Binance, 5 Ağustos tarihinde gerçekleşmesi beklenen Londra Hard Fork’u öncesinde açıklama yaptı. Dev borsa, bu çatallanma öncesinde ETH ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacağını duyurdu…

  Kripto para sektöründe işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, yeni bir duyuru ile gündeme geldi. Son zamanlarda pek çok ülke ile regülasyon konusunda problemler yaşayan Binance borsası şimdide Ethereum Londra Hard Fork’u ile gündeme geldi. 

  Regülasyon kurumlarıyla sık sık sorunlar yaşayan ve uyumluluk kurallarına uymak için pek çok değişikliğe giden Binance’den yeni bir açıklama yapıldı. Londra Hard Forku ile ilgili duyuru yayımlayan dev borsa, kullanıcılarına bu süreçte Ethereum ve ERC-20 token işlemlerinin kapatılacağını açıkladı. 

  ETH Para Yatırma ve Çekme İşlemi Dondurulacak

  Kripto para dünyası 12 milyon 956 bininci blokta ve 5 Ağustos tarihinde Türk saati ile 14:55’te gerçekleşecek Ethereum Londra Hard Fork’una odaklanmış durumda. Binance borsası da hard fork ile ilgili fazladan bir token oluşma ihtimali üzerinde durarak bazı önlemler alınacağını açıkladı. 

  Kullanıcılarına ETH ve ERC-20 token transferleri için zaman ayırmaları gerektiği çağrısında bulunan Binance, bu süreçte para yatırma ve çekme işlemlerini donduracağını belirtti. Ethereum Londra ana ağ aktivasyonu esnasında büyük ihtimalle iki senaryo gerçekleşeceğine dikkat çeken uzmanlar, ya yeni token oluşacağını ya da hiçbir token oluşmayacağını söyledi.

  Binance ETH Duyurusu

  Borsadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ethereum Londra Hard Forku sırasındaki ihtimallerden birine göre hiçbir yeni token oluşmayacak. Binance ETH ile ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini en kısa süre içinde açacak. Gerekli açıklama da yapılacaktır.”

  “Diğer ihtimale göre ayrı olan ikinci zincir ve yeni bir token oluşur. En çok işin yapıldığı zincirdeki kullanıcılara ETH verilir. Daha sonra hard fork blokundaki ekran görüntülerine bakılarak, azınlık zincirindeki kullanıcılara da 1’e 1 oranda ETH verilir. Dağıtımla ilgili diğer detaylar başka bir açıklamada verilir. Zincir ayrımı ile ilgili değişiklik yapma hakkını Binance saklı tutmaktadır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle