Kriptopara

2022 Frax Share (FXS) Geleceği, 3 Fiyat Tahmini

  Geçtiğimiz dönemlerde, işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ta listelenmesi ile birlikte yaşadığı yüksek oranlı değer artışı sonrası dikkatleri çeken Frax Share (FXS), bu performansı sonrasında en çok merak edilen ve araştırılan coinler arasında yer almaya başladı. Bu rehber yazımızda “Frax Coin nedir, FXS Coin geleceği ve FXS fiyat tahmini” ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

  FXS Coin Geleceği

  FRAX ağının, topluluk yönetişim birimi olan Frax Share, piyasanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) gibi kripto paralar yerine, yüksek performanslarda ölçeklendirilebilir, algoritmik kripto paraları sağlama hedefinde kurulmuş olan FRAX protokolünün yerel kripto para birimi olarak, taşıdığı özellikleri ile gelecek adına birçok yatırımcı için umut ve heyecan uyandırmaktadır. Çapraz zincir uygulamaları üzerinden çalışması planlanarak piyasaya sürülen FXS Coin ile ilgili gelecek adına uzmanların öne çıkan görüşleri şu şekildedir:

  • 2020 yılında piyasa çıktığında hibrit modele sahip tek dijital varlık olarak dikkat çekmiştir, bu özelliği onu kendi alanında öncü yapmaktadır.
  • Binance gibi büyük borsalarda listelenmiş olması, varlığa erişimi artırmaktadır.
  • Piyasada teminatsız sabit coin’ler ile fiat paralara sabitlenmiş teminatlı sabit coin’ler varken; algoritmik ve hibrit sabit coin özelliği ile bir anda piyasaya sürülmüş olması, gelecekte kendi yerini daha sağlam kılabilir.
  • Gelecek adına 2022, 2023, 2024 ve 2025 yıllarına dair FXS Coin tahminlerinde olumlu beklentiler ön plana çıkmaktadır.

  FXS Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Kripto para piyasalarının 2021 yılındaki büyük rallisine başlamadan önce, ilk kesirli algoritmik stablecoin sistemi olarak piyasaya sürülen FRAX, açık kaynaklı, izinsiz ve çapraz zincir uygulamalarıyla Ethereum’da uygulanmaktadır. Merkeziyetsiz, yüksek oranda ölçeklenebilir algoritmik para sağlama amacı ile kurulan bu sistemde, teminatlı ve algoritmik oran kullanılır ve bu da piyasanın FRAX stablecoin fiyatlandırmasına bağlıdır. Örneğin FXS Coin 1 dolar seviyesinin üzerinde işlem yapıyorsa, protokol teminat oranını da düşürür. Eğer FXS Coin 1 dolar seviyesinin altında işlem yapıyorsa protokol teminat oranını da artırır. 

  FXS Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  FXS Coin, Bitcoin gibi sabit arzlı dijital varlıklar yerine, yüksek performanslarda ölçeklenebilir, algoritmik dijital varlıkları sağlama hedefinde olan FRAX protokolünün yerel kripto para birimidir. Çapraz zincir uygulamaları üzerinde çalışması hedeflenen FXS Coin’in miktarının bir kısmı sabit coin’lerden oluşur ancak FXS standart bir sabit coin modelinde değildir. Kripto para piyasalarındaki ilk çıkan kesirli algoritmik kripto para olma özelliğini taşıyan FXS Coin, sabit coin olarak biliniyor olsa da işlem için verilen teminat tutarına bağlı şekilde çalışmaktadır.

  Yukarıda bahsedilen örnekte olduğu gibi; FXS Coin 1 doların üzerinde iken yatırımcı eğer bir işlem yapıyorsa, protokol de bu işlemdeki teminat oranını aşağı seviyelere çeker. Diğer yandan FXS Coin 1 dolar seviyesinin altında işleme alınıyorsa, tam tersi şekilde bu kez protokol teminat oranını üst seviyelere çıkarır.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  FRAX, topluluk tarafından yönetilmektedir. Etkin bir yönetim biçimini içermeyen ve olabildiğince özerk yapıda olan protokol, algoritmik bir yaklaşımı benimsemektedir. Öte yandan FRAX V1, Uniswap (ETH, USDC, USDT zaman ağırlıklı ortalama fiyatlar) ve Chainlink (LINK/USD) oracle’larını kullanmaktadır. FXS; ücretler, senyoraj gibi geliri ve fazla teminat değeri tahakkuk eden yönetişim token’ı olarak kullanılmaktadır. FRAX, kendisini benzersiz kategoride, fraksiyonel – algoritmik olarak sınıflandırırken, “ilk merkezi olmayan sabit coin” olarak nitelendirmektedir.

  FXS Coin Fiyatı Kaç Dolar

  Güncel durumda 1 FXS fiyatı %frax-share+try% TL. Döviz cinsinden ise %frax-share+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Frax Share Coin 24 saatte %frax-share+yuzde%.

  FXS Coin fiyatı, genel olarak kripto para piyasasının trendlerine uyum sağlamaktadır. Son dönemlerde düşüş eğiliminde olan piyasada FXS Coin fiyatı da son 7 günlük süreçte %20’den fazla değer kaybı yaşayarak dikkatleri çekti. Uzmanlar, son dönemlerdeki verilerden yola çıkarak, FXS Coin için kısa vadede “riskli” uyarısında bulunmaktadır. Ancak buna rağmen uzmanlar, güçlü temellere sahip olan bu varlığın geleceği adına olumlu görüşler belirtmektedir. FXS Coin toplam arzı 99,89 milyon adettir.

  FXS Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Toplam arzı 99,89 milyon adet olan FXS Coin, son haftalarda gösterdiği fiyat performanslarından dolayı birçok uzman tarafından kısa vadede “riskli” grubunda görülmektedir. Ancak projenin, kendi alanında bir ilk ve temsilci olarak piyasaya sürülmüş olması, varlığın temellerini güçlü kılmaktadır. Bu nedenle de uzmanlar, uzun vadede FXS Coin adına genel çerçevede olumlu fikir birliğine sahiptir. Uzmanlar, son dönemlerde FXS Coin’de görülen kayıpları genel olarak piyasa trendlerine gösterilen uyum ile açıklamaktadır.

  FXS Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  FXS Coin, son dönemlerde özellikle de Binance borsasında listelenerek dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra FXS Coin’in diğer birçok küresel ve büyük işlem hacimlerine sahip borsalarda listelenmiş olması da varlığın güvenilirliğini artırmaktadır. Projenin arkasında yer alan ekip, projenin çıkış fikrini göz önünde bulundurarak “önemli proje” nitelendirmesini kullanıyor. Diğer yandan yatırımcıların projeye duydukları güven, gelecek adına proje için güven sağlıyor. Birçok uzman da bu noktada varlığın güvenilir ve alınabilir olduğunu ifade ediyor. Ancak FXS Coin işlemlerinde risklerin ve piyasa trendlerinin göz önünde bulundurulması gerekiyor.

  FXS Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Tüm yorumlar öncesinde, FRAX Share protokolünün, kendi alanında bir ilk olarak ortaya çıkması, varlığı benzersiz konumda tutan ilk özelliğidir. Frax protokolü, benzersiz tasarımlı ve topluluk odaklı bir sabit coin’dir. Aynı zamanda FXS arzının %60’ından fazlası, birkaç yıllık süreçte likidite sağlayıcılarına ve stake eden kullanıcılara verilir. FXS Coin’i bunlarla birlikte benzersiz yapan bazı özellikler ise şöyle:

  • Zincir içi yönetişim sayesinde “tamamen” merkezi olmayan bir protokoldür.
  • Kesirli algoritmik hibrit tasarımı birleştiren ilk ve tek sabit coin olması ile bu alanda öncüdür.
  • Tamamen zincir içi oracle’lara sahiptir.
  • Merkeziyetsiz ve yönetişimi en aza indirgeyen bir topluluk tarafından yönetilmektedir, aktif bir yönetim olmadan özerk, algoritmik bir yapıyı benimsemektedir.

  FXS Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  FXS Coin ve genel olarak Frax Share protokolü ile ilgili gelen uzman ve analist yorumlarında, projeye dair uzun vadeli öngörüler, projenin avantajlarına dikkat çekmektedir. Ancak varlığın kısa vadeli yorumları incelendiğinde, uzmanlar arasında bir fikir birliği olmadığı görülmektedir. Bu da varlığın kısa vadede “riskli” konumda değerlendirildiğinin nedenini açıklamaktadır. Bu yorumlar altında FXS Coin avantajları şöyle sıralanabilir:

  • Varlığın en büyük ve en önemli avantajı, teminat noktasında bir denge sunabiliyor olmasıdır.
  • FXS sahipleri 1 dolar üzerindeki işlemlerde düşük teminat oranlarından yararlanabilmektedir.
  • Düşük maliyet ile işlem yapma olanağı bulunur.
  • Çok yönlü işlem yapma olanağı sağlar.
  • DeFi üzerinde merkeziyetsiz finansal işlem yapabilme olanağı sağlar ve başka bir seçenekte alım-satım işlem seçeneği de sunar.
  • FXS stake ederek kullanıcılar pasif gelir elde edebilir.

  FXS Coin desavantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • FXS Coin, hızlı al-sat işlemlerinde çok büyük oranlarda kazanç sağlamak isteyenlere hitap etmez.
  • FXS Coin her ne kadar Ethereum üzerinden destek alınarak çalıştırılabiliyor olsa da varlık ETH ile aynı fiyat performansını göstermez.
  • Olası siber saldırılarda, borsalarda saklanması halinde bu saldırılardan etkilenme riski vardır.

  FXS Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  FXS Coin, genel olarak Binance borsasında listelenmesi ile dikkat çekmiş olsa da birçok farklı borsada da listelenmektedir. FXS Coin listeleyen borsalar şöyle:

  • Binance
  • Uniswap (V2)
  • KuCoin
  • Kraken
  • Gate.io
  • Gemini
  • SushiSwap
  • MEXC
  • AscendEX
  • Crypto.com Exchange
  • IDEX
  • Tokocrypto
  • Bitrue
  • ApeSwap (BSC)
  • SpritSwap
  • CoinEX
  • DigiFinex

  FXS Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  2020 yılında kendi alanında, “kesirli algoritmik hibrit” tasarımı birleştiren ilk sabit coin olarak piyasa sürülen FXS Coin adına uzmanlar hedef fiyat tahminlerini belirtmektedir. Küçük ölçekli bir kripto para birimi olarak işlem gören FXS Coin adına 3 uzman analist ekibinin fiyat tahminleri öne çıkmaktadır:

  • Price Production analist ekibi FXS Coin’in 2022 yılında en yüksek 28,18 dolar seviyesine, 2023 yılında en yüksek 43,12 dolar seviyesine, 2024 yılında en yüksek 63,39 dolar seviyesine ve 2025 yılında en yüksek 92,44 dolar seviyesine yükseleceğine öngörmektedir.
  • Coin Arbitrage analist ekibi ise FXS Coin’in 2022 yıl sonunda 28,33 dolar seviyesine ulaşacağını, 1 yıllık süreçte ise fiyatın 34,00 dolar seviyesine ulaşacağını ve önümüzdeki 3 yıl içinde ise fiyatın en yüksek 199,05 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.
  • Tech News Leader analist ekibi ise FXS Coin’in 2022 yılı itibariyle 1 yıllık süreçte en yüksek 34,56 dolar seviyesine, 5 yıllık süreçte en yüksek 106,00 dolar seviyesine, 10 yıllık süreçte ise en yüksek 635,08 dolar seviyesine ulaşabileceğini öngörmektedir.

  Sonuç

  Frax Share protokolü, “kesirli algoritmik hibrit” tasarımını birleştiren ilk protokol olarak, kendi alanında öncü şekilde 2020 yılında piyasaya sürülmüştür. FXS Coin ise protokolün yerel kripto parasıdır. Protokol, zincir içi yönetişim sayesinde tamamen merkeziyetsizdir. Analist yorumları göz önüne alındığında, FXS Coin kısa vade için “riskli” olarak değerlendirilirken, uzun vadede pozitif öngörülerle değerlendirilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle