Kriptopara

İniş ve çıkışlarıyla 22-28 Şubat Bitcoin haber özeti

  Bitcoin fiyatında düşüş trendinin devam ettiği bir hafta gözlemlendi. Kripto para piyasalarında Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para biriminde düşüş ivmesi hız kazandı. Hafta başından hafta sonuna kadar Bitcoin fiyatındaki kademeli düşüş devam etti. 

  Sadece iki günde pozitif görünüm sergileyen Bitcoin, geride bıraktığımız hafta yatırımcılarını üzdü. Bitcoin fiyatı hakkında genel görünüm ve hafta boyunca BTC fiyatında önemli etkisi olan BTC haberleri haftalık Bitcoin borsa özeti yazımızın içeriğinde sizleri bekliyor.

  Kripto para borsalarında anlık olarak 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin hacmi 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  22 Şubat Pazartesi Bitcoin Borsa Özeti

  Bitcoin fiyatı 22 Şubat pazartesi gününe 57 bin dolar seviyesindeki açılışı işe girdi. Tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine yakın bir seviyede bulunan BTC fiyatı bu hafta düşüşe başladı. Bitcoin hakkında ortaya atılan çeşitli spekülasyonların da etkisi ile birlikte Bitcoin fiyatı gün içinde yüzde 5.78 oranında değer kaybı yaşadı. Bitcoin fiyatı gün içinde en yüksek 57 bin 400 dolar seviyesini görse de düşüş trendine yenik düştü. Lider kripto para birimi günü 54 bin 11 dolar seviyesinde kapattı. Bitcoin fiyatında 24 saat içinde en düşük seviye olarak 48 bin doları gördü. 

  Bitcoin fiyatında yaşanan bu sert düzeltme hareketinin Bitcoin madencilerinin ve balinalarının satışları ile ilgili olduğu bilgisi paylaşıldı. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin fiyatının bu seviyelerde satış baskısı ile karşılaşacağı kripto para uzmanları tarafından da belirtiliyordu. Uzman isimler Bitcoin fiyatında bu haftanın düşüş trendi ile devam edebileceğini belirtti. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Bitcoin fiyatında haftalık düşüş trendi haftanın ilk işlem gününde başlamış oldu. 

  23 Şubat Salı Bitcoin Borsa Özeti

  Bitcoin fiyatı 23 Şubat Salı gününde sert bir düzeltme daha yaşadı. Güne 54 bin dolar seviyesinden giriş yapan BTC günün sonunda 50 bin dolar üzerinde kalmayı başaramadı. Çok kritik olarak görülen bu seviyede kripto para balinalarının satışlarına devam ettiği belirtildi. Yaklaşık yüzde 10 oranında değer kaybı yaşayan BTC gün içinde en düşük seviye olarak 45 bin doları gördü.

  Bitcoin fiyatındaki bu düşüşte Elon Musk’ın açıklamalarının önemli olduğu belirtiliyor. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden biri olan Elon Musk, Bitcoin hakkında “Bitcoin fiyatını normalden yüksek buluyorum.” tarzında açıklamalarda bulundu. Ünlü milyarderin Bitcoin fiyatını normalin üstün bulduğunu açıklaması, lider kripto para biriminin fiyatında görülen düzeltme hareketini hızlandırdı. Bitcoin fiyatı günü 48 bin 911 dolarda kapadı.

  24 Şubat Çarşamba Bitcoin Borsa Özeti

  Dünkü sert düzeltme hareketinden sonra BTC fiyatında artış hareketinin görüldüğü bir gün yaşandı. Çarşamba günü BTC fiyatı yüzde 1.61 oranında değer kazanarak önceki günkü kayıpların çok az bir kısmını geri kazanmış oldu. Kripto para yatırımcılarının endişe ile takip ettiği lider kripto para birimi gün içinde en yüksek seviye olarak 51 bin 311 dolara kadar çıktı. BTC fiyatı bunun ardından 49 bin 697 dolara kadar geriledi. 

  Lider kripto para biriminin bu şekilde pozitif bir seyir göstermesinde MicroStrategy gibi kurumsal firmaların Bitcoin satın aldıklarını açıklaması etkili oldu. Kurumsal devlerin BTC yatırımlarına devam etmesi, perakende yatırımcıların da Bitcoin fiyatının yükseleceğine olan inancını tazeledi. 

  25 Şubat Perşembe Bitcoin Borsa Özeti

  Lider kripto para birimi 25 Şubat Perşembe gününe 49 bin 695 dolardan giriş yaparak başladı. BTC fiyatı gün içinde 52 bin dolara kadar çıksa da bu seviyelerde kalıcı olmayı başaramadı. Satış baskısının artması ve ABD 10 yıllık tahvillerinde verilen faizlerin zamlanması Bitcoin yatırımcısının dolara geçiş yapmasına neden oldu. BTC fiyatı Perşembe gününde de yüzde 5’in üzerinde değer kaybı yaşadı.

  Gün içinde en düşük seviye olarak 46 bin 773 dolara kadar gerilen BTC, kripto para yatırımcısının paniklemesine yol açtı. MicroStrategy gibi kurumsal devlerin BTC satın almasının da etki etmemesi sebebiyle BTC satışları hız kazandı. Kripto para piyasalarında genel anlamda Bitcoin ve tüm altcoinlerde sert düzeltme hareketi devam etti. 

  26 Şubat Cuma Bitcoin Borsa Özeti

  Cuma gününe 46 bin 900 dolar seviyelerinden giriş yapan Bitcoin artık 50 bin dolar barajından giderek uzaklaşmasıyla yatırımcılarını tedirgin etti. Bitcoin fiyatı gün içinde en yüksek 48 bin 400 dolara kadar yükselebildi. Bitcoin boğalarının güç kaybetmesinden sonra lider kripto para birimi en düşük 44 bin 200 dolarlı seviyeleri gördü. 

  Bitcoin fiyatında 26 Şubat Cuma gününde yüzde 1.24 oranında değer kaybı yaşandı. ABD dolarının tüm emtia ve dijital varlıklara karşı değer kazandığı bir gün olan Cuma gününde BTC fiyatındaki düşüş trendinin yavaşlaması da kripto para uzmanlarının dikkatinden kaçmadı. Analistler satış dalgasının yavaşladığını ve Bitcoin fiyatında artış hareketlerinin yeniden görülebileceğini söylemesi, perakende yatırımcıya da destek verdi. 

  27 Şubat Cumartesi Bitcoin Borsa Özeti

  Kripto para piyasasında Cumartesi günü de Bitcoin fiyatındaki düşüş hareketi devam etti. Yüzde 0.45 oranında değer kaybetmesine rağmen 46 bin dolar üzerinde kalmayı başaran Bitcoin’deki bu düşüş trendinin daha ne kadar devam edeceği merak konusu oldu. Kripto para basınında yer alan, en az 1000 adet Bitcoin’i bulunan cüzdanların Coinbase borsasından Bitcoinlerini çıkardığı haberi piyasada satış baskısını arttırdı.

  Lider kripto para birimi güne 46 bin 333 doların üzerinde başladı. Gün içinde en yüksek 48 bin 336 dolar en düşük ise 45 bin dolar seviyelerini gören Bitcoin fiyatı günü 46 bin 345 dolarda kapatabildi. Bitcoin fiyatındaki düşüşlerde Bill Gates’in yapmış olduğu “Dikkatli Olun” açıklaması da etkili oldu. Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Bill Gates, neden kripto para yatırımı yapmadığı konusunda çok çarpıcı açıklamalarda bulunarak perakende kripto para yatırımcılarını uyardı. Ünlü isim, “Eğer Elon Musk kadar zengin biri değilseniz, Bitcoin yatırımı yapmamalısınız.” tavsiyesi kripto para basınında da geniş yankı buldu. 

  28 Şubat Pazar Bitcoin Borsa Özeti

  Bitcoin fiyatı 20 günün en düşük seviyesine ulaştıktan sonra bir miktar kıpırdanma gösterdi. Son dönemde borsaların halka arz haberleri de gündeme gelince Bitcoin fiyatındaki düşüş trendi hız kazanmıştı. Aynı zamanda ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’den gelen Bitcoin uyarısı, bu düşüş trendini hızlandıran gelişmeler arasında gösteriliyordu. Lider kripto para birimi 28 Şubat Pazar gününde de yüzde 2.11 oranında eğer kaybederek yatırımcısını tedirgin etti. 

  ABD Maliye Bakanı’nın Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında yapmış olduğu olumsuz açıklamalar, Bitcoin fiyatındaki düzeltme hareketine hız verdi. Lider kripto para birimi, 46 bin 136 dolardan başladığı haftanın son işlem gününde 24 saat içinde en yüksek 46 bin 500 dolar ile en düşük 43 bin 100 dolar seviyeleri arasında gitti geldi. Bitcoin fiyatı satışların hız kazanması ile birlikte günü 45 bin 164 dolar seviyesinde kapadı. Bazı kripto para uzmanlarına göre BTC’nin 45 bin dolar barajının üzerinde kalması olumluya işaret olarak görüldü. BTC fiyatının yükseleceğine olan inanç artmış oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle