Flamingo (FLM) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Sunduğu iyi kazanç oranlarıyla öne çıkan Flamingo (FLM) Coin hakkında bilgileri sizin için derledik. FLM Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, analistler onun için ne diyor sorularına yanıt vermeye çalışacağız. 

  Flamingo (FLM) Coin Nedir?

  FLM Coin, geniş bir DeFi altyapısını sunarak birden çok modülü kullanan Flamingo platformunun yerel kripto para birimidir. FLM Coin, Flamingo platformunda stake yapmak, likidite sağlamakta kullanılan bir DeFi protokolüdür. FLM Con, Flamingo’da yer alan otomatik piyasa yapıcı Swap ile birlikte çalışabilir. FLM Coin kendisini kilitleyen kullanıcılara pasif gelir imkanı sunan bir altcoin projesidir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper 

  Flamingo (FLM) Coin projesinin amacı DeFi protokollerinden bir küme oluşturmaktır. Projenin amaçları arasında tek noktadan varlık yönetimini sunmak yer alır. NEP-5 varlıklarını paylaşma, FUSD stablecoin basma gibi işlemlerin ağda yapılabilmesi amaçlanmıştır. USD fiyatına sabitlenmiş olan FUSD stablecoin yani sentetik varlık, stake edilen FLM Coin miktarı üzerinden basılır. Proje hakkında daha kapsamlı bilgi edinmek için https://flamingo.finance/ adresinden, platformdan Whitepaper’a ulaşabilirsiniz. 

  Flamingo Coin Yorum

  FLM Coin analist ve yatırımcı yorumlarına bakıldığında kaldıraçlı işlem konusundan bahsettikleri görülür. AMM tabanlı olarak Perp sözleşme borsası üzerinden FLM Coin ile kaldıraçlı işlem yapmanın mümkün olduğuna yorumlarda değinilmiştir. Bu alanda 10X kaldıraç üzerinden kalıcı sözleşmeler ile işleme girilebiliyor. Diğer yandan FUSD miktarının staking marjı olarak kullanılması ardından FLM Coin ödüllerinden yararlanıldığı yorumlarda belirtiliyor.

  FLM Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistler FLM Coin’in yakın geleceğinde değer kazanımının gündemde olabileceğini belirtiyorlar. 2021 senesi ilk periyodu kapanırken FLM Coin’in 2 dolar ile 2.50 dolar bandı arasında olabileceğini açıklıyorlar. Analistlere göre FLM Coin ikinci dikkat çekici değer kazanımı ise 2021 sene sonunda gerçekleştirebilir. Fiyatının ise 3.50 dolar ile 3.60 dolar arasında şekillenebileceği açıklanıyor. 

  Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel olarak şu anda 1 FLM coin fiyatı %bitcoiflamingo-finance+try% TL. Döviz cinsinden ise %flamingo-finance+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Flamingo fiyatı 24 saatte %flamingo-finance+yuzde%.

  Fiyat kripto para piyasası volatilitesine bağlı şekilde her an değişebilir. Bu yüzden anlık fiyat kontrolü ardından alım-satım emri tanımlanmalıdır.

  Flamingo (FLM) Coin Nasıl Alınır?

  Flamingo (FLM) Coin almak için izlenen adımlar:

  • 1. Adım:  Flamingo (FLM) Coin, Binance, Gate.io, Hotbit, BitZ gibi borsalarda işleme girmekte. Öncelikle bu platformlardan birisine giriş sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Ardından hesap açılışının yapılması ve KYC (kimlik doğrulama) adımlarını tamamlamanız gerekir.
  • 3. Adım: KYC işlemlerini tamamladıktan sonra borsa hesabına para yatırma işlemi “para yatır“ sekmesine giderek yapılır.
  • 4. Adım: Hesaba para yatırma işlemi tamamlandığında borsada FLM Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına erişilmelidir.
  • 5. Adım: Bu bölümde akılda yer alan uygun bir fiyattan veya o andaki işlem fiyatı üzerinden FLM Coin satın alma emri verilmelidir.
  • 6. Adım: Alınan FLM Coin miktarı hesabın sanal cüzdanda saklanabilir. Güvenlik açısından daha yüksek koşulları yaratmak isteyenler ise FLM Coin’i donanım cüzdanlarında saklayabilirler.

  Bu aşamalar doğru izlendiğinden FLM Coin alımı tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Flamingo (FLM) Coin avantajları:

  • İşlem Hızı: FLM Coin alım-satım ve cüzdanlar arası sınır ötesine transfer işlemlerinde yüksek hızdan yararlanılır. Alım-satım işleminde emir onayı kısa sürede gelir. Zaman kaybı yaşanmaz.
  • Orantılı Pasif Gelir: Flamingo ağında USD fiyatına sabitlenmiş olan FUSD stablecoin basımı yapan kişiler basım oranları ile aynı oranda FLM Coin kazanırlar.
  • Kaldıraçlı İşlem: FLM Coin sahipleri 10x kaldıraçlı şekilde işlemi Perp üzerinden yapma avantajına sahiplerdir.
  • Oy Hakkı: DAO platformunda yer alan kullanıcılar Flamingo DeFi kümesine dahil olurlar. Bu yüzden DAO yönetişim token’ı ile ağda oy verdiklerinde FLM Coin ödüllerini alma şansı bulurlar.

  Dezavantajları Ne?

  Flamingo (FLM) Coin dezavantajları:

  • Karmaşık Adımlar: Flamingo DeFi kümesi birden fazla DeFi altcoin üzerinden işler. Bu yüzden FLM Coin pek çok farklı platformda farklı işlemlere dahil olabilen bir altcoindir. İşlem karmaşıklığı yatırımcıların ona yaklaşımını etkiliyor.
  • Saldırı Riski: FLM Coin kripto para borsalarına bağlı sanal cüzdanlar altında ağda oluşabilecek saldırı riskleri ile karşı karşıyadır. Bu problemi önlemek için çevrimdışı cüzdanlarda saklanması tercih edilir.

  Sonuç

  FLM Coin, Flamingo ağının yerel token’ı olan aynı zamanda DAO, Perp ve Vault sistemleriyle de bağlantılı olan bir kripto para birimi. Analistler onun 2021 ilk yarısında fiyatlanarak yatırımcısının yüzünü güldüreceğini düşünüyorlar. Stablecoin basımında kullanılabilen FLM Coin’in gelecekte iyi bir noktaya gelebileceği ifade ediliyor. Burada özellikle Binance borsasının desteğini de unutmamak gerekiyor.

  Çıkışını Binance ile yapan proje ismini de bu sayede duyurmayı başarmıştır. Çıkış yaptığı fiyatlardan neredeyse 10 kat artan FLM coin balinaların ilgisini çekerek daha iyi noktalara gelebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle