Flamingo (FLM) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto para topluluklarında listelerin ilk sıralarına doğru tırmanan Flamingo (FLM), alternatif proje arayışları içinde olanlar için son dönemde iyi bir görünüm sunmuştur. Piyasalarda oluşan yüksek risk faktörüne rağmen beklentilerin üstünde bir performans göstermesi de projenin sağlam temeller üzerinde inşa edildiği izlenimini yaratmaya devam ediyor. Merkeziyetsiz finans (DeFi) kavramının yaygınlaşmasının ardından bu alanda çözüm üreten projeler için beklentiler de artırılmıştır. Flamingo (FLM) projesinin hedefleri ve proje detayları ve merak edilen diğer detaylarını sizler için bir araya getirdik.  

  Flamingo (FLM) Coin Nedir?

  Flamingo, Neo blok zincir tabanlı, Poly Network iş birliktelik protokolü üzerine inşa edilmiş bir DeFi platformdur. Birkaç DeFi uygulamasını tek bir ekosistem üzerinde birleştirmektedir. Tokenları dönüştürme, likidite sağlayıcı olma ve getiri elde etmeye yardımcı olan bir platformdur. Flamingo Finance, kripto para alıp satmayı, yatırım yapmak ve doğrudan blok zincirinde gelir elde etmeyi kolaylaştıran bir özelliktedir. FLM ise Flamingo platformunun yerel para birimidir. FLM daha çok ödül jetonu olarak görev görmektedir. 

  Flamingo (FLM) Projesi ve Whitepaper

  Flamingo Finance, kullanıcıların varlıklarını dönüştürebilecekleri, likide sağlayabileceği ve stake yoluyla getiri elde edebileceği bir merkeziyetsiz finans platformu olma amacıyla ortaya çıkmıştır. Projenin teknik makalesinde de bu hedeflere yer verilmektedir. DeFi alanında önemli birkaç sorunu çözmesi ve işlemleri kolaylaştırması da projeye olan ihtiyacı ön plan açıkarmatkadır. SmartStake özelliği, kullanıcıların tüm bu eylemleri tek bir tıklamayla gerçekleştirmelerini de sağlamaktadır. 

  A’dan Z’ye DeFi ilkesiyle hareket eden ve bu minvalde teknik makalesinde birçok detaya yer veren Flamingo, doğrudan yatırım yapmayı ve blok zincirinde gelir elde etmeyi kolaylaştıran bir yapı sunmaktadır. Bu sayede piyasalar için de daha olumlu bir beklenti yaratmaktadır. Projenin merak ettiğiniz tüm detaylarına: https://flamingo.finance/ resmi bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.  

  Flamingo (FLM) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Başlangıç aşamasında proje Neo Global Development (NGD) tarafından başlatılmıştır. Neo Global Development, DeFi’nin çok önemli bir bileşeni olduğu akıllı ekonomiyi inşa etme vizyonu ile gelişime katkı sağlamaktadır. Kurucusu ise Ethereum’un ana rakiplerinden bir olan Neo blok zincir ağının kurucu ortağı Çinli girişimci Da Hongfei’dir. Aynı zamanda özel bir blok zincir servis şirketi de olan OnChain’inde kurucu ortağı olarak önemli birçok girişimi ile dikkat çeken isimler arasında yer almaktadır. 

  Flamingo (FLM) Kullanım Alanları Neler?

  FLM, kullanıcıların likidite havuzlarına likidite ekleyebilecekleri ve likidite havuzu tokenlarını stake ederek kazanabilecekleri ödül jetonu işlevi görmektedir. Platform, akıllı sözleşmeler kullanarak Neo N3 blok zincirindeki kripto para birimi belirteçleri arasındaki otomatik işlemleri kolaylaştırmaktadır. DeFi’nin ana kullanım senaryoları içinde etkin bir kullanım durumuna sahiptir. Kripto para kredi çözümleri, yield farming ve merkeziyetsiz borsalar şeklinde bu kullanım senaryoları sınırlanabilmektedir. 

  Flamingo Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Flamingo Finance, çeşitli yönleri ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Benzer DeFi platformlarından ayrılmasını sağlayan temel özellik ise birkaç DeFi uygulamasını tek bir ekosistemde bir araya getirmesidir. Blok zincir ağları arasında varlık geçidi (Wrap), zincir üstü likidite havuzu, blok zincir varlık kasası ve kalıcı sözleşme ticaret platformu ile merkeziyetsiz yönetişim kuruluşu (DAO) kuruluşu olarak benzersiz özellikleriyle öne çıkmaktadır. 

  Projeyi öne çıkaran ve aynı zamanda avantajları olarak değerlendirilebilecek benzersiz özelliklerinden bazıları kısaca şöyledir:

  • Neo için bir DeFi aracını, merkeziyetsiz bir otonom kuruluş aracılığıyla kullanıcıları tarafından yönetilen ortak bir ekosistemde birleştiren tekil platform olarak öne çıkmaktadır. 
  • Neo’nun token uyumluluk standardı olan NEP – 5 tabanlı FLM belirtecine sahiptir. 
  • Neo’nun blok zinciri tarafından korunmaktadır. 
  • Neo, iki hash fonksiyonu sayesinde koruma altına alınmıştır. 

  Güncel FLM Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 FLM fiyatı %flamingo-finance+try% TL. Döviz cinsinden ise %flamingo-finance+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Flamingo Coin 24 saatte %flamingo-finance+yuzde%.

  Flamingo (FLM) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Flamingo (FLM) avantajları:

  • Neo kripto para tokeni için tüm anahtar finansal enstrümanları birleştirmeyi ve onları, kullanıcıları tarafından merkeziyetsiz şekilde yönetilecek tek platformda ulaşılabilir hale getirmeyi sağlamaktadır. 
  • DeFi işlemleri için önemli sorunlara çözüm üretmektedir. 
  • Gelecek hedefleri pozitif eğilim yaratmaktadır. 

  Flamingo (FLM) dezavantajları:

  • FLM fiyatı negatif eğilimi ile risk teşkil etmektedir. 
  • Rakipleri arasında beklentilerin altında kalabilir. 

  Flamingo (FLM) Coin Hangi Borsalarda Var?

  FLM al – sat işlemleri için mevcut birçok kripto para borsasında işlem yapılabilmektedir. Piyasa değeri ve işlem hacmi bakımından ilk sıralarda yer alan tüm kripto para borsalarından FLM bulunabilir. Buna göre FLM listeleyen başlıca borsalar şunlardır:

  • Binance 
  • MEXC
  • FTX
  • OKX 
  • Gate.io 

  Flamingo (FLM) Coin Piyasa Bilgileri

  FLM, birkaç grup halinde çıkarılması ve ağdaki katılımcılar nispetinde ekosistem katılımcıları arasında dağıtılması hedeflenmektedir. Flamingo Vault, mint rush adlı dönemde, yeni çıkarılmasının ardından ilk haftasında 50 milyon FLM hisse havuzu arasında dağıtılacak. Flamingo Swap’ın çıkışından sonra 40 milyon likidite sağlayıcıları ve FUD üreticileri arasında dağıtılacak. Toplamda ise FLM arzının bir üst limiti bulunmamaktadır. İlk üretim süreci ve yönetim merkeziyetsiz otonom kuruluşun çıkışının ardından, yenilerinin çıkış ve dağılımı doğrudan ekosistemdeki kullanıcılar bağlı olacak. 

  Flamingo (FLM) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Flamingo (FLM) satın almak için mevcut listelendiği borsalardan işlem yapılabilmektedir. FLM satın alma işlemleri için şu birkaç adımı takip edebilirsiniz:

  • 1. Adım: FLM listeleyen güvenli borsalara girin. 
  • 2. Adım: Hesap oluşturma adımlarını tamamlayın.
  • 3. Adım: Doğrulama sonrasında hesaba kredi, banka veya ön ödemeli kartlar ile para aktarın. 
  • 4. Adım: Bakiye aktarma işlemi sonrasında alım ekranından BTC, USDT, ETH gibi çiftler ile işlem gerçekleştirin. 
  • 5. Adım: Alım sonrasında güvenli hesaplarda ve uyumlu cüzdanlarda saklayın. 

  Özet Olarak

  Genel hatlarıyla Flamingo Finance, A’dan Z’ye DeFi, yani merkeziyetsiz finans işlemleri için önemli çözümler üreten bir projedir. Gelecek dönemde daha da yaygınlaşması beklenen DeFi kavramı ve işlemlerinin kolaylaştırılması konusunda umut vaat eden projeler arasında yer almaktadır. Güçlü ekosistemi de bunun bir göstergesi olabilir. Farklı blok zincir kullanması da özgünlüğüne dair ipuçları vermektedir. Ancak FLM ile piyasalarda yapılacak her işlem riskli olacağı için yatırım yapmadan önce doğru pozisyon alınmalıdır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle