Bir kez daha uyardı! “Bitcoin’de tersine dönüş riski var”

  Bloomber Intelligence baş emtia stratejisti Mike McGlone, lider kripto para birimine yönelik yeni bir uyarı yayımladı. Ünlü stratejist yükselen Bitcoin fiyatına karşın bir tersine dönüş riski olduğu konusunda paylaşımı ile yatırımcıları tedirgin etti.

  Lider kripto para birimi yeni bir yükseliş ile kendisini 27 bin dolar üzerine atarken, çöküş senaryoları bir müddet hafızalardan kayboldu. Tam yatırımcıların beklentileri olumluya dönerken ortaya çıkan ünlü bir isim yine “düzeltme” yönünde beklentileri ile dikkat çekti. Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında konuşan Mike McGlone, BTC trendinde olabilecek bir terse dönüş hakkında uyarıda bulundu.

  “FED Riskini Hafife Almayın”

  Ünlü stratejist Mike McGlone Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımda yatırımcıları yükseliş rehavetine kapılmamaları konusunda uyardı! Piyasaların ABD Merkez Bankası’nın (FED) iflas eden bankalara rağmen faiz artıramayacağını düşünmesini yanlış bulan analist, masada halen faiz artış ihtimalinin bulunduğuna dikkat çekti.

  2023 yılının ilk yarısında alınabilecek iki faiz artırım kararı ile ortaya çıkan deflasyon konusunda uyaran McGlone, bu sürecin kripto para piyasaları gibi riskli yatırım araçlarını vuracağını hatırlattı. BTC tarihindeki en büyük likidite enjeksiyonundan önce 2019 yılları sonunda BTC’nin 7 bin dolar civarında işlem gördüğünü hatırlatan McGlone, 19 Mayıs’ta 27 bin dolar olan Bitcoin için bir tersine dönüş ihtimali olduğunu yeniden hatırlattı.

  McGone Daha Önce De Uyarmıştı!

  McGlone geçtiğimiz hafta da benzer bir çöküşe yönelik kripto para yatırımcılarını uyarmıştı. Bitcoin’de uzun vadede olumlu olan stratejist, kısa vadede bir geri çekilmenin yaşanma ihtimalini güçlü görerek BTC fiyatının düzeltmeye gidebileceğini söylemişti.

  İşin kötü yanı ise tecrübeli analist Peter Brandt’in de tıpkı McGlone gibi düşünmesi! Bitcoin maksimalisti olan Brandt BTC’de uzun vadede yükseliş beklese de kısa vadede bir düzeltme ihtimalinin daha yüksek olduğunu savunuyor.

  Glassnode Yükseliyoruz Diyor!

  Blockchain veri analitik şirketi Glassnode ise bu iki isimden farklı olarak Bitcoin’de yükselişin başlayacağına inanıyor. Şirket adına açıklamada bulunan kurucu ortak Yann Allemann, Bitcoin’in tarihi bir yükseliş sinyali verdiğini söyleyerek boğa koşusuna başlamak için hazır olduğunu vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle