Kripto Para

Ethereum 2.0 sözleşmesine stake edilen ETH miktarı artıyor

  Kripto para sektörünün en büyük ikinci varlığı Ethereum fiyatında inişli çıkışlı bir dönemden geçiliyor. Yaklaşan Ethereum 2.0 güncellemesi, piyasadaki heyecanı yükseltirken, stake edilen ETH miktarı her geçen gün artıyor…

  Ethereum (ETH) kripto para biriminin yatırımcıları piyasadaki gelişmeleri yakından takip ediyor. İnişli çıkışlı bir grafik çizen lider altcoinde yaklaşan güncelleme şimdiden heyecan yaratmaya başladı. Ethereum 2.0 ağına şimdiye kadar toplam 6.1 milyon Ether stake edildi

  Etherscan verilerine göre sözleşmeye kilitlenen kripto para birimlerinin değeri 13.6 milyar doları aştı. Bu veriler, Ethereum 2.0 güncelleme sürecine girildiği 2020 yılında ETH geliştiricileri tarafından piyasaya sürülmesinden bu yana 10 katından daha fazla büyüdüğünü gösterdi. 

  Ethereum Güncellemesine JP Morgan Yorumu

  Ethereum 2.0 sözleşme adresine şu ana kadar toplamda 190 bin 946 ETH yatırılması da dikkatlerden kaçmadı. Finans dünyasının ünlü isimlerinden yatırım bankası JP Morgan’a göre, bu coşku sadece Ethereum ağı ile sınırlı kalmayabilir. Uzman analistler, 2020 yılı sonundan beri artan coşkunun ETH dışında tüm kripto para staking endüstrisini de harekete geçireceğini düşünüyor. 

  Ethereum 2.0 güncellemesi sayesinde iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı madenciliği algoritmasına geçiş yapıyor. Kripto para madenciliği ile ilgilenen kişilerin ağdaki işlemleri onaylayarak daha fazla para kazanma hakkını elde etmek için ağa fon kilitlemeleri gerekiyor. Bu sebeple bazı Ethereum kullanıcıları gelişmelerden memnun olduğunu belirtirken bazıları ise böyle bir değişikliğe gerek olmadığını ifade ediyor. 

  Ethereum Madencileri Heyecanlı 

  Ethereum 2.0 güncellemesi, çoğu hala tamamlanmayan ancak geliştiriciler tarafından çalışmaların devam ettiği bazı yükseltmeleri içeriyor. Ağda yayınlanan işlemleri onaylayıp ağın güvenliğini sağlayarak sadece VPS aracılığıyla birs stake düğümü çalıştırıp stake ödülleri kazanmak mümkün oluyor. Ancak bunun içine en az 32 Ether stake edilmesi gerekecek. 

  Bu sisteme göre bir kullanıcı ağda stake edilen herhangi bir ETH’den yaklaşık yüzde 5 APR kazanabilecek. Proof of Stake (PoS) madenciliği, şu anda kullanılan iş kanıtı algoritmasına kıyasla kullanıcıların çok fazla enerji harcamasını gerektirmediği için ETH destekçilerinde heyecan yaratıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle