DOGE sürdürülebilir değil, felaketle sonuçlanacak - Cardano kurucusu

  Dogecoin (DOGE) 2021 yılında umulmadık derecede yükselerek birçok kişinin desteğini kazanmayı başardı. Ancak Cardano (ADA) kurucusu ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson o isimlerden biri değil. Hoskinson, Dogecoin’in sürdürülebilir olmadığını düşünüyor. Hoskinson’a göre DOGE milyonlarca yatırımcıyı haklarından mahrum bırakacak.

  2021 yılının en popüler kripto para birimlerinden biri şüphesiz ki Dogecoin (DOGE) oldu. DOGE, elde ettiği öngörülmez yükselişleri ile hiç umulmadık seviyelere geldi. Kimse bir şaka coin’inden bu denli yükselişler beklemiyordu. Ancak bazı ünlü isimler DOGE’daki bu yükselişlere kayıtsız kalamadı ve DOGE destekçisi olduklarını gösterdi. DOGE, arkasına aldığı bu destek rüzgarları ile yükselişlerini daha da hızlandırdı. Elon Musk ve Mark Cuban gibi ünlü isimlerin karşısında Dogecoin’i desteklemeyen ünlü isimler de bulunuyor. Bunlardan biri de Cardano (ADA) kurucusu ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson.

  Charles Hoskinson: “Panik Satışları Gerçekleşebilir”

  Charles Hoskinson, kripto para piyasaları için yeni bir güncellemede Dogecoin’in sürdürülebilir olmadığını düşünüyor. Hoskinson’a göre DOGE milyonlarca yatırımcıyı haklarından mahrum bırakacak ve büyük bir felaketle sonuçlanacak. Hoskinson Dogecoin akımının kripto para endüstrisinin itibarını yok edebileceğine ve hatta bu sebeple çok katı düzenlemelerin gelebileceğine inanıyor. Hoskinson’a göre problemin temelinde ise insanların Dogecoin’i faydası için satın almıyor olması yatıyor. Konuya ilişkin olarak Hoskinson’un ifadeleri şöyle:

  “Bir kişi Dogecoin aldığında, gelen yorumlara bakarsanız yüzde 99’u ‘Zengin olacağız’ düşüncesinde. Dogecoin ile zengin olmanın tek yolu, onu alıp başka birine satmanızdır. Öyleyse diğer kişiye sorman gerekiyor, o kişi neden Dogecoin alıyor? Bunu bir şey kullanmayı düşündükleri için mi yoksa 10 kat kazanç sağlamak için mi alıyorlar? Bu düşünce tarzı devam ederse, artık gerçekleşmeden önce sahip olabileceğiniz çok fazla ikiye katlama var. Sonra panik satışları gerçekleşir.”

  Hoskinson Servet Yoğunluğu Problemini İşaret Etti

  Hoskinson, yatırımcıların ayrıca bir servet yoğunluğu probleminin içinde olduklarını ifade ediyor. Hoskinsın’un konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

  “DOGE’un dağıtımına bakarsanız, varlıkların yüzde 90’ından fazlası katılımcıların yüzde 1’inden daha azına sahip. Bu nedenle herhangi bir anda kademeli bir başarısızlık gerçekleşebilir… Bunun içinde olmak çok kötü bir durum. Öyleyse buradaki en muhtemel sonuç, felaketle sonuçlanan başarısızlıktır…”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle