Kripto Para

Binance borsasından neredeyse 14 bin BTC çıkış yaptı!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’tan 27 Temmuz tarihinde 13 bin 820 adet Bitcoin (BTC) çıkış yaptı. Söz konusu BTC transfer işlemini analitik veri toplama platformu IntoTheBlock duyurdu. Bu işlem, Binance üzerinde 19 Nisan’dan bu yana yapılan en büyük BTC çekim işlemi olarak kaydedildi.

  Kripto para piyasaları durgun geçen yaklaşık 1,5 ayın ardından yeniden hareketlenmeye başladı. Bu hareketlenmelerde elbette yine Bitcoin’in (BTC) ani fiyat değişimleri etkisini gösterdi. Bitcoin’in yukarı yönlü hareket etmeye başlaması ile birlikte yatırımcıların pozisyonları da değişiklik göstermeye başladı. Piyasada fiyat hareketlilikleri görülürken, Binance borsası üzerinden yapılan bir BTC çekim işlemi, farklı senaryo yorumlarını gündeme getirdi.

  Analitik veri toplama platformu IntıTheBlock’un paylaştığı verilere göre, Binance borsasından 27 Temmuz tarihinde 13 bin 820 adet Bitcoin çıkış yaptı. İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’tan çıkan bu Bitcoin’ler, piyasalarda farklı yorumları da gündeme getirdi. Zira piyasada yaşanan fiyat hareketlilikleri ile birlikte çeşitli borsalarda ve bilinmeyen adreslerde balina hareketlilikleri de görülmeye başlanmıştı. Ancak öte yandan son dönemlerde Binance’ın içinde kaldığı durumun da bu transfer işlemini tetiklemiş olabileceği düşünülüyor.

  19 Nisan’dan Bu Yana En Büyük Çekim İşlemi

  Binance borsasında 27 Temmuz tarihinde gerçekleşen BTC çekim işlemi, 19 Nisan tarihinden bu yana görülen dışa dönük en büyük transfer işlemi oldu. IntoTheBlock verilerine göre daha önce BTC 19 Nisan tarihinde 56 bin dolar seviyesindeyken buna benzer büyüklükte bir çekim işlemi gerçekleşmişti. Borsalardan yüklü miktarlarda çekilen kripto varlıklar, balinaların o varlığı biriktirdiğini işaret eder. Ancak bu kez gerçekleşen çekim işleminin sebebi başka olabilir.

  Binance’ın Yeni KYC Kuralları Bu İşlemi Tetiklemiş Olabilir

  Balinalar ya da küçük ölçekli yatırımcılar, genellikle olası bir boğa öngörüsü dolayısıyla varlıklarını borsalardan soğuk cüzdanlara ya da yield farming sağlayan projelere transfer eder. Ancak kripto para ekosisteminde, bu çekim işleminin Binance’ın yeni KYC kurallarından kaynaklandığına yönelik yorumlar da gündeme geliyor.

  Bu görüşe paralel olarak, Capriole Investments kurucusu Charles Edwards da bir tablo paylaştı. Söz konusu tabloda, şimdilerde birçok büyük ölçekli borsadan yüklü BTC çıkışları olduğu görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle