Kripto Para

Tecrübeli analist ETH fiyatında dip seviyeyi açıkladı

  Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) grafiğini analiz etti. Tecrübeli analiste göre ETH, boğa piyasası başlamadan önce düşüş hareketlerine devam edebilir…

  Kripto para piyasasında belirsizlik ortamı sürüyor. Son olarak FTX borsasının yaratmış olduğu kaygı ortamında Bitcoin (BTC) başta olmak üzere hemen hemen bütün kripto para birimlerinde sert düşüşler görüldü. Yatırımcılar, bu satış dalgasının ardından “Kripto para birimlerinde dip bulundu mu?” sorusunun yanıtını arıyor. Sektörün önde gelen analistleri bu soruya verdikleri yanıtlarla dikkat çekiyor. 

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı analistlerden Benjamin Cowen, Youtube kanalından yeni bir video paylaştı. Ünlü analist, kripto piyasasının geleceği için pek umut verici olmayan açıklamalar yapmasıyla dikkat çekti. Özellikle en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum fiyatında beklediği düşüş ve dip seviye ile ilgili yorumları öne çıktı. 

  Usta Analistten Ethereum Analizi

  Tecrübeli analist Benjamin Cowen, Ethereum için önümüzdeki aylarda ciddi bir düşüş beklediğini söyledi. Ünlü analist, boğa piyasası öncesinde Ethereum fiyatının 5. ve son kez 600 dolar seviyesine kadar gerileyeceğini vurguladı. 2022 yılı boyunca ETH’de boğa rallisi beklendiğini hatırlatan Cowen, ancak düşüş eğiliminin ağırlık kazandığını kaydetti.

  Ethereum grafiğindeki son durumu geçmişten aldığı verilerle paylaşan analist Benjamin Cowen şunları söyledi: “2018’deki ayı piyasasına geri dönecek olursak Ethereum yaklaşık yüzde 95 oranında düşüş yaşadı. Şimdi de Ethereum yüzde 95 düşecek demiyorum. Ancak diyelim ki yüzde 87 oranında düşse bile, ki bu düşüş Bitcoin’in yüzde 95’lik ayı piyasasının ardından düştüğü değerdir. Bu düşüş yine Ethereum’u 600 dolar seviyesine geri getirir.”

  “Piyasanın Kontrolü Ayılarda”

  Kripto para topluluğunda öne çıkan “Ayı piyasası bitti” söylentilerine inanılmaması gerektiğini söyleyen Cowen, gelecekte piyasanın kontrolünün hala ayılarda olduğunu vurguladı: “ETH’nin 600 dolar seviyesine dönmesi uzun zaman alacak ama bence önünde sonunda o seviyeye düştüğünü göreceğiz. Ve bence gerileme döneminde o seviyelere gitmemiz gerekecek. Sonunda gerçekten o seviyelere indiğimizde yükselişe geçmemizin zamanı gelmiş olacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle