BTC’ye şüpheyle bakan milyarder şaşırttı: Yatırım yaptım!

  En büyük kripto para birimi Bitcoin’e şüpheyle baktığını sık sık dile getiren Thomas Peterffy, herkesi şaşırtan açıklamalara imza attı. Çevrimiçi broker'lık firması Interactive Brokers'ın kurucusu BTC yatırımı yaptığını itiraf etti…

  Ekonomi kanalına finans dünyasıyla ilgili açıklamalar yapan Thomas Peterffy, Bitcoin hakkında söyledikleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Çevrimiçi broker'lık firması Interactive Brokers'ın kurucusu olan Petterffy, BTC’ye şüpheli bakış açısıyla biliniyordu. Ünlü isim Bitcoin’e karşı hala uzun vadedeki şüpheci tavrını koruduğunu söylerken, kripto para yatırımları yaptığını itiraf etti.

  2021 yılında büyük bir patlama yaşayan kripto para piyasasının çok fazla büyümeyeceğini düşünen Thomas Peterffy şu açıklamayı yaptı: “Ben bile kripto para yatırımı yaptım. Bence bu piyasa çok büyümeyecek. Kripto paraların dominant olması çok küçük ihtimal. Yine de bu bahse yatırım yapılmalı. Şansının küçük de olsa onu denemelisiniz.”

  Kripto Para İşine Giriyor

  Uzun bir süredir BTC’ye karşı şüpheli tavrıyla bilinen Thomas Peterffy’in şirketi Interactive Brokers, yaz sonu itibarıyla kripto para işlemlerini başlatacak. Bu duyurunun ardından şirket yöneticisinden gelen bu açıklamalar da kafaları karıştırdı. Öte yandan 2017 yılında şirketinin CME Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmaya hazırlandığı bir dönemde de çarpıcı açıklamalar yapmıştı.

  En büyük kripto para birimine şüpheyle yaklaşan Thomas Peterffy, kripto para işlemlerini başlatmak için gün sayıyor. Bazı müşterilerinin kripto para işlemlerini talep etmesi hakkında konuşan Thomas Peterffy, regülasyonlara dikkat çekti. Başarılı yatırımcı regülasyonlar ile gerçek ekonomiye dahil edilmesi gereken kripto paralara hala şüpheyle baktığını söyledi. 

  Bitcoin Fiyatında Yükseliş Sinyalleri 

  Geçtiğimiz hafta kritik olarak görülen 30 bin dolar desteğinin altına düşen Bitcoin fiyatı, son günlerde hızlı bir yükseliş trendi başlattı. The B Word konferansında olumlu açıklamaların gelmesi ile birlikte BTC fiyatındaki yükseliş bugün de devam etti. En büyük kripto para birimi BTC’nin yeniden 32 bin dolar üzerine çıkması yatırımcıları ve analistleri sevindirdi. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle