Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Temmuz 2023

  ABD’de kripto paralara yönelik baskıcı tutum yakından takip edilirken piyasayı etkileyecek önemli gelişmeler yaşanıyor. Bitcoin (BTC) ve popüler altcoinlerde gün içinde inişli çıkışlı fiyat hareketleri takip ediliyor.

  Bu piyasa koşulları altında 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük altcoin Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin elindeki varlıkların sadece küçük bir bölümünü stake ettiğini ve bunun nedenini açıkladı: “Çünkü ETH’nizi stake ederseniz ona erişen anahtarların çevrimiçi olan bir alt sistemde herkese açık olması gerekir. Güvenlik için bunun bir Multisig olması gerekir.” Buterin’in bu paylaşımı Cardano kurucusu Charles Hoskinson’dan tepki çekti.

  En büyük kripto para borsası Binance, sosyal medyadan yaptığı duyuruda Powerledger (POWR), QuarkChain (QKC), Siacoin (SC) ve Steem (STEEM) altcoinlerine ait 4 işlem çiftini spot işlemlerden kaldıracağını açıkladı.

  Dev borsa ayrıca Pendle (PENDLE) altcoini listelediğini duyururken bu haber sonrasında piyasadaki hareketlilik arttı. Gün içinde yüzde 80 artış gören PENDLE balinalarının, listeleme duyurusundan kısa bir süre önce borsaya 6.5 milyon dolarlık transfer yaptığı ortaya çıktı.

  Bernstein yatırım şirketi analistleri SEC’e yapılan BTC EFT başvurularını değerlendirdi: “SEC, kurumsal boşluğu dolduran Grayscale gibi OTC ürünüyle uğraşmak yerine, daha yaygın Wall Street katılımcıları tarafından yönetilen spot bir Bitcoin ETF getirmeyi hedeflemeli

  Gemini borsası kurucu ortağı Cameron Winklevoss, gündemdeki BTC ETF tartışmalarına değindi: “Bugün ilk spot Bitcoin (BTC) ETF başvurumuzun üzerinden 10 yıl geçti. SEC’nin bu ürünleri 10 yıl boyunca onaylamaması ABD’li yatırımcılar için tam bir felaket olmuştur ve SEC’nin bu konudaki başarısızlığını ortaya koymuştur.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik ortamında BTC 30 bin dolar seviyesinde konsolide olmaya devam ediyor. Temmuz ayının ilk haftasında en büyük kripto para birimi ve altcoinlerdeki yön arayışı sürüyor. BTC fiyatı anlık olarak %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoin piyasasında bazı projelerde sert fiyat hareketleri takip ediliyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle