Kripto Para

Bitstamp, düşüşe rağmen kriptoya artan güveni raporladı!

  Dünyanın en eski ve en büyük kripto para borsalarından olan Bitstamp, paylaştığı bir raporla kripto endüstrisine artan güveni ortaya koydu. Satış baskısı elinde değer kaybının sürdüğü kripto endüstrisinde bireysel ve kurumsal yatırımcılar güvenlerini artırmayı sürdürüyor.

  Dünyanın en eski kripto para borsalarından yer alan Bitstamp, paylaştığı bir raporda her şeye rağmen yatırımcıların “kripto para” demeye devam ettiklerini ortaya koyuyor. Yapılan bir ankete ilişkin verilere paylaşan borsa, bireysel ve kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerine duydukları güveni ortaya koydu.

  Bitcoin’e Güven Arttı!

  Crypto Pulse tarafından desteklenen anket sonuçları, 2022 yılının ikinci çeyreğine ilişkin beklentileri içeren oldukça kapsamlı bir çalışma olarak paylaşıldı. 23 ülkeden 28 bini aşan bireysel ve kurumsal katılımcının oy kullandığı ankete, artan BTC güveni damga vurdu.

  Ankete göre piyasada yaşanan çöküşe karşın bireysel yatırımcıların Bitcoin’e duydukları güven %61’den %65’e yükseldi. Kurumsal yatırımcılarda %67 olan bu oran, son ankette %70’e yükselerek kripto çöküşünün BTC benimsenmesini engellemediği sonucu ortaya koydu.

  Yatırımcılar BTC’de Yeni Rekor Bekliyor

  Anket katılımcılarının amiral kripto para birimine duydukları güveni verdikleri oylarla kanıtlarken, borsalarda azalan BTC miktarı da bu güveni ortaya koyuyor. Her ne kadar 20 bin doların altında seyretse de yatırımcılar, yaklaşık 70 bin dolarlık ATH seviyesinin Bitcoin’de kırılacağını düşünüyor.

  Ankette ayrıca ABD, Kanada, Şili ve Brezilya gibi devletlerin kripto para birimlerine artan ilgi ve güveni de damga vurdu. Özellikle benimsenme anlamında önemli adımların atıldığı bu ülkeler, yatırımcıların da BTC’ye olan güveninin artmasını destekliyor.

  Kurumsal İlginin Artması Yükselişin Habercisi Olarak Yorumlanıyor

  Kurumsal anlamda artan BTC güveni ise yeni yükselişlerin habercisi olarak yorumlanıyor. Son rallide MicroStrategy ile başlayan ve Galaxy Digital, Tesla, vb. şirketlerin BTC ve altcoin yatırımları ile devam eden muazzam bir satın alım süreci yaşanmıştı. Son anket, geçmişe nazaran kurumsal ilginin arttığını gösteriyor ve BlackRock tarafından atılan muazzam adım da düşünüldüğünde, yeni rallide yine kurumsal yatırımcının BTC fiyatını yukarı doğru sürükleyeceği düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle