Difinity coin sonunda listelendi! Fiyat hedefi ne?

  Internet Computer’ın uzun zamandır piyasaya sürülmesi beklenen hizmet token’ı ICP, borsalarda listelenmeye başladı. Haber kripto para piyasalarında büyük yankı buldu. Zira token’ın arkasındaki proje uzun zaman önce başlamıştı fakat 2018’den beri listelenmemişti.

  Binance, Coinbase Pro, OKEx ve Huobi Global gibi önde gelen kripto para borsaları da dahil olmak üzere birçok borsa Difinity’nin ICP token’ını listeleyeceğini duyurdu. Internet Computer (ICP), 5 yılın sonunda borsalarda listelenmeye başladı. Haber, kripto para piyasalarında geniş yankı buldu. Zira bu listeleme haberi uzun süredir bekleniyordu. ICP, ilk listelenmelerin ardından 700 dolar bandından 250 dolar seviyesine kadar çekildi. Elde edilen verilere göre listeleme sonrası ilk 24 saat içinde 2,8 milyar dolarlık ICP token işlemi yapıldı.

  Internet Computer merkezi olmayan bir Blockchain projesidir. Proje, Difinity Vakfı tarafından tasarlanmıştı. Difinity protokolünün misyonu şu şekilde ifade ediliyor:

  “Milyarlarca insanı standart protokoller aracılığıyla kendi ICP protokolüne dayalı, halka açık global bir süper bilgisayar ile bağlantı kuran bir ağ üzerinden, halka açık internetin daha işlevsel hale getirilmesi.”

  Geliştirici Ekibin Proje Hedefi

  Projenin arkasında yer alan geliştirici ekip, trilyon dolarlar ile ifade edilen eski internet ve BT endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. Ekibin amacı, geliştiricilerin kodlarını direkt olarak halka açık internete yükleme iznini sağlamak.

  Platform tıpkı Ethereum (ETH) gibi, geliştiricilerin bilgi işlem çalışmalarının merkezsiz altyapı üzerinde uygulanmasına olanak tanıyacak. Öte yandan platform, Ethereum’un Katman-1 ağında en çok eleştirilen konulardan biri olan ölçeklendirme sorununun yaşanmayacağını da iddia ediyor.

  Projenin İçyüzü Gizemini Koruyor

  Tüm bunların yanı sıra, projenin bu kadar heyecan uyandırmasının sebeplerinden biri de projenin 2016 yılından bu yana adeta kapalı kutu olması. 2016’dan bu yana Difinity, ICP projesine odaklanmış durumda ancak kaynak geliştirme stratejilerinden dolayı çalışmaların içyüzü gizemini koruyor. Projenin “Mercury Genesis” tanıtım etkinliği, Aralık 2020 döneminde tamamlanan ana ağın başlatılmasından sonra 7 Mayıs tarihinde gerçekleşti.

  Kullanıcılar ICP token’larını akıllı kontrat hesaplamalarını güçlendirmek için “döngülere” çevirebilir ya da oylama ödülü kazanmak için yönetim sistemine yatırabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle