Borsalarda ETH bakiyesi azalıyor! Fiyatı nasıl etkiler?

  Kripto para borsalarındaki Ethereum bakiyesinde yaşanan azalma deneyimli analistlerin dikkatinden kaçmadı. En büyük ikinci kripto para birimi Ether fiyatı, önündeki dirençleri kırma konusunda şu ana kadar gösterdiği başarılı performansla beğeni topladı…

  Kripto para sektöründe faaliyetlerini sürdüren çeşitli merkezi borsaların (CEX) verileri incelendi. Merkezi borsalardaki Ethereum bakiyesi 2018 yılındaki seviyelerine kadar geriledi. ETH fiyatı önündeki dirençleri kırma konusunda şu ana kadar başarılı bir performans ortaya koydu. 

  Analistler, çeşitli merkezi borsa adreslerinde tutulan toplam Ethereum miktarı rekor seviyelerde düşüş yaşandığını vurguladı. Borsalardaki bu gelişmeye rağmen Ethereum fiyatı Mayıs ayındaki 3.200 dolar seviyelerine ulaştı. Analistlerin dikkat çektiği göstergeye göre, CEX’lerde Ethereum’un mevcut bakiyesi 11 milyon ETH civarında gözüküyor.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Ethereum Fiyatında Hızlı Büyüme Beklentisi

  Merkezi borsalardaki Ethereum arzındaki düşüş, Mayıs 2020 tarihinden bu yana kademeli olarak devam etti. Düşüşün mevcut kripto para piyasasındaki son duruma rağmen devam etmesi de yatırımcıları heyecanlandırıyor. Kripto para uzmanlarına göre, arz azalmasının başlaması, Ethereum fiyatının hızlı büyümesinin başlangıcı ile de ilişkilendirilebilir.

  Kripto para analistlerinin de belirttiğine göre borsalarda kademeli bir şekilde varlık azalması, kripto para yükseliş sinyali olarak kabul ediliyor. Son veriler de Ethereum sahiplerinin veya ETH yatırımcılarının bu varlıklarını satmaya istekli olmadığını gözler önüne seriyor. Çünkü ETH yatırımcıları varlıklarını cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. 

  ETH Fiyatında Yükseliş Devam Edebilir

  Kripto para piyasasında en çok tercih edilen borsalardaki Ethereum arzı, 2018’den beri ilk defa bu kadar düşük seviyelerde bulunuyor. ETH’nin ücret mekanizmasını değiştiren ve yeni bir ücret yakma mekanizması sunan EIP-1559 yükseltmesi, yatırımcılar tarafından da büyük ilgi gördü. Analistler bu durumun ETH piyasasında deflasyona yol açabileceğini ve uzun vadede fiyat artışı için olumlu bir faktör olarak çalışabileceğini vurguluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle